Pożegnanie z pyłem hamulcowym

, 18 lipca 2012, 13:03

Od niedawna ATE oferuje ceramiczne klocki hamulcowe ATE Ceramic także na polskim rynku. – Gwarantują one nie tylko wydłużoną trwałość klocków i tarcz hamulcowych, ale także czyste felgi. Można zamontować je w pojazdach takich marek, jak VW, Skoda, Opel, Ford, Audi, BMW, Fiat i innych bez modyfikowania układu hamulcowego. ATE Ceramic są przystosowane do montażu na zwykłych tarczach ATE.

Nawet po przejechaniu wielu setek kilometrów nie ma śladu po czarnej sadzy która osadza się na felgach w wyniku zużycia tradycyjnych klocków hamulcowych. Ceramiczne klocki ATE są praktycznie bezpyłowe, dzięki czemu felgi nie pokrywają się trudną do wyczyszczenia sadzą.

ATE Ceramic to również trwałość. Działają one przez dłuższy okres niż tradycyjne klocki.  Ceramiczne klocki ATE spełniają wymogi normy ECE-R-90 jak i maksymalne wymogi bezpieczeństwa założone przez producentów pojazdów na pierwszym montażu.

Oferta ceramicznych klockow ATE stale się powiększa. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ate.de.

 

Dowiedz się więcej

Prawidłowy montaż tarczy hamulcowej – wskazówki specjalisty ATE
Prawidłowy montaż tarczy hamulcowej – wskazówki specjalisty ATE

O pozornie oczywistych warunkach prawidłowego montażu tarcz hamulcowych niektórym mechanikom zdarza się zapominać. Firma ATE przygotowała poradnik ze wskazówkami, dotyczącymi poprawnego montażu tych części eksploatacyjnych. Częstym powodem szybkiego zużywania się tarcz hamulcowych jest ich nieprawidłowy montaż. Nierównomierny ruch tarczy, prowadzi do zjawiska ,,ocierania". Aby wyeliminować ten problem, montaż powinien być przeprowadzony zgodnie z wytycznymi specjalisty […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 18 lipca 2012, 23:06 0 0

Ulotka reklamowa pierwsza klasa :)))

Odpowiedz

Anonim, 19 lipca 2012, 8:27 0 0

A u kogo kupują te klocki ? Bo przecież własnej fabryki nie mają. Jak na ceramiczne klocki to są dość tanie...

Odpowiedz

Anonim, 19 lipca 2012, 8:58 0 0

bo to nie są klocki w 100% ceramiczne - mają poprostu jakiś % "ceraminki" w składzie

Odpowiedz

Anonim, 20 lipca 2012, 22:14 0 0

tak zwany komponent...

Odpowiedz

Anonim, 25 lipca 2012, 12:13 0 0

zmniejszyli stopień pylenia się klocków kosztem bezpieczeństwa ... no chyba że ktoś nie potrzebuje mieć dobrych klocków do hamowania tylko potrzebuje ładnych felg do .... :)

Odpowiedz

Anonim, 28 sierpnia 2012, 12:56 0 0

dobre to są polskie klocki.
a nie chińczyzna co 85% jest dostępna na naszym rynku.
kazdy patrzy jak naj taniej i zaś jest oooo pan hamował i nie wychamował nie napiszą ci ze kierowca nie zachował bezpiecznej odległosci od pojazdu i nie wychamował.

Odpowiedz