Bridgestone z nową oponą motocyklową

, 16 kwietnia 2019, 8:35

Firma Bridgestone zaprezentowała oponę motocyklową Battlax Hypersport S22. Jest to nowość w serii Battlax.

– Model S22 opracowaliśmy zgodnie z potrzebami i wymaganiami użytkowników produktów Hypersport. Ułatwione kierowanie i lepsza reakcja, zwłaszcza podczas skręcania, zapewniają kierowcom Hypersport maksimum pewności podczas przechodzenia na wyższy poziom jazdy – wyjaśnia Nico Thuy, Szef Motorcycle Europe, Bridgestone dla obszaru EMEA.

Wyniki prób wskazują na poprawę wszystkich aspektów, przy możliwości pokonywania zakrętów z 15% większą prędkością na suchej nawierzchni, o 1,2% szybszymi czasami okrążeń na suchej nawierzchni i o 5% na mokrej.

Podczas produkcji opony firma Bridgestone wykorzystała twardsze mieszanki na środku, bardziej miękkie na powierzchniach trakcyjnych oraz najbardziej miękkie na krawędziach, które umożliwiają uzyskanie optymalnej równowagi pomiędzy przyczepnością i komfortem. Receptura składa się z mieszanki żywic na powierzchni trakcyjnej opony, natomiast w obszarze środkowym zwiększono ilość drobin dwutlenku krzemu o 25% w celu poprawienia styczności z nawierzchnią drogi.

Nowe opony Battlax Hypersport S22 są dostępne w kilku rozmiarach od stycznia 2019 r., kolejne rozmiary zostaną wypuszczone na rynek w styczniu 2020 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!