Yokohama w duecie z Mazdą CX-5

, 10 maja 2017, 14:52

Model Geolander G98 znalazł się na liście fabrycznego wyposażenia SUV-a z Hiroszimy. Ów dobrze rokujący duet ma za zadanie poprawić stabilność jazdy oraz przyczynić się do oszczędności, powodowanych mniejszym zużyciem paliwa.

Opona dedykowana SUV-om i samochodom z napędem 4×4 ma sprawdzić się w zestawieniu z CX-5 głównie dzięki swojej trwałości, quasi-terenowemu bieżnikowi oraz bezpieczeństwu, do poprawy którego się przyczynia.

Fabrycznie montowana w SUV-ach z Hiroszimy opona, będzie miała rozmiary 225/65 R17 102V i ma dołożyć swoje 5 groszy do komfortu jazdy oraz ochrony środowiska naturalnego. To ostatnie ma się udać dzięki zastosowaniu technologii BlueEarth w procesie jej produkcji.

Do rejonu Europy Środkowo-Wschodniej ogumienie Yokohama trafia za udziałem firmy ITR CEE Sp. z o.o. – wyłącznego przedstawiciela japońskiego producenta. Ten ostatni jest najstarszym w Kraju Kwitnącej Wiśni wytwórcą opon i jednym z największych na świecie. Jego 13 fabryk rozsiane jest po 3 kontynentach, a 120 oddziałów oplata wokół kulę ziemską.

Ale Yokohama to nie tylko opony. Producent dostarcza też wyroby gumowe wykorzystywane m.in. w przemyśle budowlanym, lotniczym, w życiu codziennym i golfie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!