Targi Moto Profil

, 20 czerwca 2008, 0:00

W katowickim Spodku 14 i 15 czerwca 2008r. odbyła się V edycja Międzynarodowych Targów Wiedzy Technicznej i Szkoleń zorganizowana przez firmę Moto-Profil. Podczas targów wystawiło się ponad 100 producentów i dostawców części samochodowych oraz wyposażenia warsztatów samochodowych, z kraju i zagranicy.

Oprócz ekspozycji specjalnie dla zwiedzających przygotowano także multimedialne sale szkoleniowe. Na zewnątrz Spodka zorganizowano ekspozycje wyposażenia warsztatowego oraz wzorcowe pokazy napraw samochodów, dokonywanych pod okiem ekspertów w „żywych warsztatach”. Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyło się stoisko z nowoczesnym oprogramowaniem warsztatowym Moto-Serwis. Na specjalnie przygotowanych monitorach zwiedzający mogli przekonać się jak program warsztatowy działa w praktyce.

Podczas Targów odbył się Wielki Finał II Drużynowych Mistrzostw Mechaników Samochodowych. Pula nagród Finału wynosiła 40 tys. złotych. Podobnie jak w roku ubiegłym zabawę poprowadził Irek Bieleninik. W Wielkim Finale spotkali się zwycięzcy poszczególnych eliminacji, rozgrywanych w rundzie jesiennej i wiosennej. O wynikach decydowali sędziowie i eksperci Stowarzyszenia Niezależnych Warsztatów Samochodowych.

W tym roku w ścisłym finale spotkały się trzy drużyny – Auto Obsługa z Chojnic, Bosch Service Pawlik ze Stalowej Woli i Auto Mobil z Wejherowa. Ostatecznie zwyciężyli zawodnicy Bosch Service Pawlik, którzy obronili swój ubiegłoroczny tutuł. Do ostatniej konkurencji toczyła się zacięta walka o drugie i trzecie miejsce między ekipami z Chojnic i Wejherowa. Czwarte miejsce zajęła drużyna Auto Robot ze Stargardu Szczecińskiego. Oprócz tytułu najlepszych mechaników samochodowych w Polsce, zwycięzcy otrzymali najnowszy tester diagnostyczny ST 6000, ufundowany przez firmę LuK.

Na zwiedzających czekało również centrum rozrywkowo-gastronomiczne ze sceną, telebimem i wieloma innymi atrakcjami dla dorosłych i młodzieży. M.in. z ekspozycją najnowocześniejszych i najdroższych samochodów świata, koncertami, wyborami miss targów, a także eurobungee oraz symulatorami jazdy samochodem. Gwiazdą targów był zespół London Beat – twórca popularnych międzynarodowych hitów, m.in.: „I’ve been thinking about you”. Natomiast dla zwolenników cięższego grania zagrał zespół Ceti – założony przez Grzegorza Kupczyka, lidera legendarnego zespołu Turbo.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!