Porsche Design Navigator już w Polsce

, 6 listopada 2007, 0:00

Navigon AG, producent oprogramowania i urządzeń do nawigacji satelitarnej z siedzibą w Hamburgu, opracował we współpracy z Porsche Design Group urządzenie, przedstawione publiczności na targach elektroniki konsumenckiej – IFA 2007 w Berlinie. Jest to Porsche Design P”9611 Navigator.

P’9611 posiada oryginalną, płaską (tylko 23mm grubości) obudowę z metalu. Użytkowanie nawigacji jest wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej – interfejs użytkownika został opracowany we współpracy z Instytutem Frauenhofer.
We wzmożonym ruchu ulicznym funkcja TMC (bezpłatna informacja o korkach) automatycznie proponuje kierowcy alternatywne trasy, dzięki którym można ominąć korki lub roboty drogowe. Antena TMC zintegrowana jest z ładowarką samochodową, zbędne jest więc używanie dodatkowych kabli.
W wielopasmowym ruchu opracowana przez Navigon funkcja Lane Assistant (Asystent Pasa Ruchu) w odpowiednim czasie ostrzega kierowcę, który pas jest najlepszy do przejechania danej trasy. Asystent prędkości pokaże aktualną dopuszczalną prędkość na drodze, po której się poruszamy. Ostrzega też akustycznie i wizualnie przed jej przekroczeniem o zadaną w ustawieniach wartość.

Ponadto funkcja Reality View (Rzeczywisty wygląd skrzyżowań) działająca na skomplikowanych skrzyżowaniach autostrad, fotorealistycznie pokazuje widok drogi, aby kierowca miał pewność, jak jechać. Głośność poleceń nawigatora jest automatycznie dostosowywana do prędkości jazdy i poziomu hałasu wewnątrz kabiny. Podczas jazdy po szybkim pasie ruchu komunikaty są głośniejsze, natomiast w zakorkowanym mieście stają się cichsze.

Oprócz czułego odbiornika GPS (Antaris4 SuperSense), nawigator wyposażony jest w łączność Bluetooth, zapewniającą obsługę telefonu z poziomu ekranu urządzenia. Zastosowano tu technologię umożliwiającą automatyczną synchronizację książki telefonicznej, wyświetlanie nazw i automatyczne połączenie z telefonem po wejściu do samochodu.

Porsche Design P”9611 Navigator posiada również sprawdzony, podwójny system audio, który umieszczony jest nie tylko w samym urządzeniu, ale również w jego mocowaniu. Dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi MP3 możemy słuchać wybranej przez siebie muzyki także w trakcie działania nawigacji.

Nawigator zawiera cyfrowe mapy 38 europejskich krajów i ponad dwa miliony wyjątkowych celów specjalnych, w tym wiele dodatkowych informacji, na przykład o rodzaju kuchni serwowanej w danej restauracji bądź koncernu, do jakiego należy stacja benzynowa.

Główne cechy P”9611:
Ekskluzywny Porsche Design z obudową z metalu
Duży ekran 4,3 cala w formacie 16:9
Podwójny system głośników dla zapewnienia optymalnej jakości brzmienia
Znakomite menu użytkownika
Funkcja Reality View (Rzeczywisty wygląd skrzyżowań)

Odbiornik TMC wbudowany w ładowarkę
Wbudowany odtwarzacz MP3
Zestaw głośnomówiący Bluetooth
Asystent prędkości
Lane Asisstant (Asystent pasa ruchu)
2 miliony celów specjalnych (POI)
Tryb nocny

Porsche Design P”9611 Navigator jest już dostępny na polskim rynku w cenie 3999 PLN z VAT.

 

Komentarze

Brak komentarzy!