Mechanicy prześwietlą lampy warsztatowe Phillips

, 5 października 2016, 12:56

Mechanicy z Forum-Mechanika.pl w praktyce sprawdzą przydatność lamp warsztatowych Phillips. Już niedługo można się spodziewać pierwszych wiarygodnych opinii.

Dobre oświetlenie w warsztacie to podstawa. Trudno sprawnie wykonywać swoją pracę, kiedy najzwyczajniej nie widzi się tego, co się robi. Przed nami zima, więc będzie to czas, kiedy słonecznych godzin w ciągu dnia będzie jak na lekarstwo. Warto zatem pomyśleć o tym, żeby dodatkowo doposażyć swój warsztat w odpowiednie lampy. Phillips posiada bardzo szerokie portfolio produktów przeznaczonych dla warsztatów samochodowych. Szeroka oferta może jednak utrudnić wybór – najlepiej byłoby to zweryfikować w praktyce.
Mechanicy z Forum-Mechanika otrzymali na testy wybrane lampy z oferty Phillips i przez najbliższe dni przetestują je w swoich warsztatach. Testom poddanych zostanie 5 rodzajów lamp:

1. CBL10 – Kompaktowa, przewodowa lampa warsztatowa LED
Można powiedzieć, że wśród lamp warsztatowych jest to klasyka gatunku. Przewodowa lampa z haczykiem umożliwiającym zaczepienie np. o maskę samochodu, ale nie tylko. Ten model lampy wyposażony jest w diody LED o dużej mocy, które świecą białym jasnym światłem o szerokiej wiązce. Dzięki temu produkt zapewnia optymalną przejrzystość i widoczność, a białe światło (6000 K) poprawia również komfort wizualny i nie męczy oczu. Lampa CBL10 jest także odporna na uderzenia (IK07) i działanie wody oraz zanieczyszczeń (IP54).

2. CBL50 – Profesjonalna lampa LED pod maskę

Jest to lampa dedykowana specjalnie do montażu pod maską samochodu. Emituje potężny snop światła o strumieniu światła 900 lm, zapewniając całkowite oświetlenie obszaru roboczego. Regulowany uchwyt teleskopowy pozwala dokładnie obejrzeć każdy detal w komorze silnika. Na długie zimowe wieczory może być zbawieniem dla oczu mechanika.

3. PEN20 – Mocna lampa LED z możliwością ładowania, mieszcząca się w kieszeni
Ten niepozorny produkt swoją praktycznością powinien zaskarbić sobie serce niejednego mechanika. Podręczna lampa LED, którą zawsze można mieć przy sobie. Może się przydać w najróżniejszych sytuacjach w warsztacie, chociażby kiedy szybko trzeba zajrzeć pod maskę samochodu klienta zanim jeszcze auto wjedzie na warsztat. Dzięki zaczepowi z magnesem, który obraca się w zakresie 80° nie trzeba cały czas trzymać lampy w dłoni, co zdecydowanie ułatwia pracę. 

4. RCH31UV – Kompaktowa lampa warsztatowa LED z detektorem nieszczelności
Ta generacja lamp roboczych LED została zaprojektowana z myślą o wszystkich pracach konserwacyjnych. Odporna na wstrząsy głowica (IK07) z wysokiej jakości źródłami światła LED zapewnia silne światło w każdych warunkach. Tym, co wyróżnia ten model lampy jest wykrywacz nieszczelności UV. Ta funkcja umożliwia łatwe wykrycie nieszczelności np. układu klimatyzacji bez konieczności używania dodatkowych narzędzi. Aby zobaczyć wyciek wystarczy wlać do systemu klimatyzacji płyn do wykrywania nieszczelności.

5. PJH20 – Akumulatorowy projektor LED do warsztatów lakierniczych

Ta lampa doskonale sprawdza się do szybkiego sprawdzania kolorów i większych prac w lakierniach. Dwa tryby jasnego światła pomagają w dokładnym wykonaniu niezbędnych prac wykończeniowych. Dzięki tej lampie z łatwością uda się dopasować kolory tak jak przy świetle dziennym.


Tyle teorii. Jak w praktyce lampy sprawdzą się w warsztatach? O tym przekonamy się już niebawem. Zachęcamy do śledzenia wątku na Forum-Mechanika.pl. 

http://forum-mechanika.pl/threads/testujemy-lampy-warsztatowe-philips.25262/

Dowiedz się więcej

Wielki test lamp warsztatowych
Wielki test lamp warsztatowych

Mechanicy ze społeczności internetowej Forum-Mechanika.pl testowali wybrane modele lamp warsztatowych Philips. To chyba najtrudniejsza próba dla produktów: w rękach prawdziwych użytkowników, w ich codziennej pracy. Jak wyszło? Pięciu mechaników otrzymało po jednym produkcie Philips: CBL10 – poręczna, przewodowa lampa warsztatowa, wyposażona w haczyk CBL50 – duża przewodowa lampa przeznaczona do montażu pod maską samochodu RCH31UV […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!