Z tym wszystko się kręci: zestawy pomp wody od MEYLE

, 28 września 2016, 10:47

MEYLE rozszerza swój asortyment o zestawy pomp wody dla samochodów marek VW, Audi, Renault, Peugeot i Citroën. W kompletnych zestawach producenta z Hamburga są zawarte wszystkie części niezbędne do wymiany paska zębatego.

Dla pomp wody zawartych w zestawach obowiązuje – w uzupełnieniu do odnośnego okresu gwarancji – gwarancja minimalnego przebiegu na 100.000 mil (160.934 kilometrów). 

Paski zębate muszą, zgodnie z przewidzianymi przez producenta samochodu odstępami, być regularnie wymieniane. Dlatego też od MEYLE są dostępne zestawy pomp wody do zastosowań w markach VW, Audi, Renault, Peugeot i Citroën. Otrzymujecie wszystkie niezbędne do wymiany paska zębatego komponenty, które są do siebie optymalnie dopasowane. Zawarte są tu pasek zębaty, kompletny materiał montażowy, rolki napinające oraz rolka(i) zwrotna(e). Także w zestawie: pasująca pompa wody w jakości MEYLE-ORIGINAL lub MEYLE-HD, ponieważ przy wymianie paska zębatego powinna być także równocześnie wymieniona.

Duża część pomp wody zawartych w zestawach jest wyposażona w uszczelniające pierścienie ślizgowe SiC/SiC, które znacznie przewyższają standardy jakościowe na wolnym rynku części zamiennych. Także wiodący producenci pojazdów stosują już taki typ uszczelniania, który jest wykorzystywany w pompach wody MEYLE ORIGINAL. Dlatego też na pompy wody, zawarte w zestawach, jest gwarancja – w uzupełnieniu do odnośnego okresu gwarancji – minimalnego przebiegu na 100.000 mil (160.934 kilometrów).

Porada warsztatowa MEYLE 1: Dla uniknięcia dodatkowych prac inżynierowie MEYLE radzą, aby przy wymianie paska zębatego wymieniać równocześnie także pompę wody. Powód: oba komponenty mają za sobą taki sam przebieg. Jeśli tylko jeden z tych dwóch komponentów zostanie wymieniony, to należy w przewidywalnym czasie oczekiwać także wymiany tego drugiego komponentu.

Porada warsztatowa MEYLE 2: Przy wymianie pompy wody należy zawsze dokładnie wypłukać kompletny układ chłodzenia, a następnie napełnić nowym płynem chłodniczym. Należy przy tym uwzględniać zalecenia producenta. W niniejszym poradniku Video można znaleźć dalsze wskazówki dotyczące wypłukania układu chłodniczego: 

 

Dowiedz się więcej

MEYLE pokaże swoje nowości w Polsce tuż po targach Automechanika
MEYLE pokaże swoje nowości w Polsce tuż po targach Automechanika

MEYLE jest jednym ze sponsorów wydarzenia AP EXPERT, które odbędzie się na wyścigowym „Torze Kielce“ koło Miedzianej Góry. Producent zaprezentuje tam nowości, które swoją premierę będą miały kilka dni wcześniej – na targach Automechanika. Finał konkursu AP EXPERT, organizowanego przez dystrybutora części – firmę Auto Partner, ma wyłonić najlepszych mechaników w Polsce. 125 polskich mechaników […]

Meyle wyróżnione przez Stahlgruber
Meyle wyróżnione przez Stahlgruber

Firma Meyle została wyróżniona przez swojego długoletniego klienta, firmę Stahlgruber, w ramach oceny dostawców jako „Dostawca High Performance Club“. Stahlgruber jest niemieckim dystrybutorem części zamiennych, akcesoriów motoryzacyjnych i wyposażenia warsztatowego oraz wspólnikiem w ATR International AG, jednej z największych kooperatyw handlowych hurtowni części zamiennych do samochodów na niezależnym rynku części. Przy ocenie dostawców są brane […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

qswis, 28 września 2016, 21:29 0 0

Przeczytajcie materiał przed umieszczeniem na stronie.
Przecież to bzdurna kalka niemieckiego bełkotu.

Odpowiedz