Advan Sport V105 wysoko w rankingu magazynu „Evo”

, 22 października 2015, 13:08

Opona Advan Sport V105 – flagowy model marki Yokohama do samochodów osobowych o dużej mocy – została wyróżniona w teście brytyjskiego magazynu „Evo”. Opona uzyskała najwyższą notę w klasyfikacji okrążeń na czas na suchej nawierzchni. W ostatecznym podsumowaniu zajęła drugą pozycję, ze stratą 0,1 punktu procentowego do zwycięzcy.

Test opon, przeprowadzany rokrocznie przez magazyn „Evo”, jest jednym z najważniejszych na rynku ze względu na swoją kompleksowość. Polega na sprawdzaniu ogumienia w różnych warunkach i uwzględnianiu zarówno wyników empirycznych, jak i subiektywnych odczuć testujących. Tegoroczna edycja testu odbyła się we Włoszech, gdzie porównywano ogumienie dziesięciu producentów w kategoriach takich jak jak hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni, sterowalność, czasy okrążeń czy aquaplaning. Do testu wykorzystano samochód VW Golf GTI i opony w rozmiarze 225/40 R18. Dla zapewnienia maksymalnej precyzji ocen, warunki jazdy sprawdzano na różnych nawierzchniach na dwóch różnych torach – należącym do Pireli Viazzola oraz Circuito Tazio Nucolari.

Testowana opona Yokohamy − Advan Sport V105 − to model przeznaczony do samochodów o wysokich osiągach. Został zaprojektowany w oparciu o wieloletnie doświadczenie japońskiej marki, zdobyte dzięki zaangażowaniu w sporty motorowe. Potwierdzają to wyniki i wysoka pozycja w tegorocznym teście. W porównaniach na suchej nawierzchni model Advan Sport V105 uzyskała najkrótszy czas okrążenia i najwyższe noty subiektywnych opinii testujących, doceniających komfortowe prowadzenie w warunkach szybkiej jazdy na zakrętach. Opona znalazła się w pierwszej trójce najlepszych modeli we wszystkich kategoriach jazdy na mokrej nawierzchni, takich jak sterowalność, przyczepność na mokrej nawierzchni czy aquaplanning. W ostatecznym podsumowaniu Advan Sport V105 zajęła drugie miejsce z łączną punktacją 96,2 procent w stosunku do 96,3 procent zwycięskiego modelu.

Advan Sport V105 wybrano na oryginalne wyposażenie pojazdów takich jak Porsche, Audi i Mercedes-AMG. Opona dostępna jest w szerokiej gamie rozmiarów od 16 do 20 cali.

Ostateczne podsumowanie – test opon „Evo” 2015:

Miejsce w rankingu Marka − model Wynik procentowy
1. Continental − ContiSportContact 5 96,3
2. Yokohama −Advan Sport V105 96,2
3. Pirelli − P Zero 95,9
4. Goodyear − Eagle F1 Asymmetric 2 95,5
5. Vredestain − Ultrac Vorti 94,9
6. Dunlop − Sport Maxx RT 94,2
7. Hankook − Ventus S1 Evo 2 93,3
8. Michelin − Pilot Sport 3 92,9
9. Bridgestone − Potenza RE002 92,3
10. Toyo − Proxes T1 Sport 86,3

 

Dowiedz się więcej

Opona ze spojlerami
Opona ze spojlerami

Firma Yokohama prowadzi badania nad właściwościami aerodynamicznymi opon. Ostatnim owocem starań koncernu jest rozwiązanie, które zmniejsza opór powietrza podczas jazdy, a jego zastosowanie może zwiększyć efektywność paliwową oraz poziom bezpieczeństwa. Nowa technologia polega na umieszczeniu wypukłości w kształcie płetwy na ścianie bocznej opony. Jak dowiedli inżynierowie YOKOHAMY wypustki rozłożone pod odpowiednim kątem blisko barku opony, […]

Nowa opona YOKOHAMA – gratka dla fanów Chelsea
Nowa opona YOKOHAMA – gratka dla fanów Chelsea

YOKOHAMA japoński producent opon premium, zapowiedział wprowadzenie unikalnej wersji letniego ogumienia dla samochodów osobowych. Model BluEarth-A AE-50 CHELSEA FC EDITION z wytłoczonym na boku logo klubu piłkarskiego Chelsea, upamiętnia zawarcie umowy sponsorskiej, między firmą a mistrzami Barclays Premier League. Pamiątkowa opona CHELSEA FC EDITION została opracowana na bazie letniej opony premium BluEarth-A AE-50, przeznaczonej do […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!