Jak znaleźć odpowiednie wyposażenie warsztatu? – ankieta

, 13 maja 2014, 11:11

To już ostatni moment, by wziąć udział w naszej ankiecie dotyczącej zakupów wyposażenia warsztatowego. Zachęcamy wszystkich przedstawicieli warsztatów do wyrażenia swojej opinii. Zebrane odpowiedzi posłużą nam do przygotowania analizy.

Jak szukasz dostawców wyposażenia warsztatowego?

Konkurencja rynkowa oraz rozwój mediów, w tym przede wszystkim Internetu, w znacznym stopniu zmieniają sposób dokonywania zakupów. Dziś, przed nabyciem określonego produktu, szuka się najbardziej korzystnej, odpowiadającej konkretnym potrzebom, oferty. W naszej ankiecie pytamy, w jaki sposób przedstawiciele warsztatów dokonują wyboru urządzeń i narzędzi warsztatowych.

Wraz z rozwojem rynku części i wyposażenia warsztatów, przybyło "kanałów", poprzez które można szukać odpowiednich urządzeń czy narzędzi.

Z bogatą ofertą producentów można zapoznawać się np. na specjalistycznych targach branżowych. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość obejrzenia poszukiwanego sprzętu na własne oczy. Minus to ograniczona przestrzeń wystawiennicza, uniemożliwiająca wystawcom prezentację całej swojej oferty.

Na ogląd całości pozwala Internet, oczywiście pod warunkiem, że producent czy dystrybutor, umieścił w sieci pełną gamę produktów. Atutem tego rozwiązania jest możliwość szybkiego porównania cen, a nawet dokonania bezpośredniego zakupu. Wadą natomiast jest brak osobistego kontaktu z produktem, który na zdjęciach może prezentować się lepiej niż w rzeczywistości.

Niektórzy przedstawiciele warsztatów mogą wciąż poszukiwać potrzebnych urządzeń metodami tradycyjnymi – zgłaszając się do producentów czy też dystrybutorów, których już znają. Tych, u których niegdyś już kupowali lub z pewnych powodów, mają zaufanie do ich marki/marek.

Osoby przywiązane do dystrybutorów, u których kupują części zamienne, często mają także możliwość z korzystania z oferty wyposażenia warsztatowego. Jest ono dostępne u coraz większej liczby dystrybutorów części. Plusem tego rozwiązania jest możliwość uzyskania atrakcyjnych rabatów, zwłaszcza jeśli jest się stałym klientem. Mankamentem może być niewielki wybór wyposażenia, ograniczony ofertą dystrybutora.

Prostym, a jednocześnie skutecznym rozwiązaniem poszukiwań odpowiedniego sprzętu może być zapytanie zaprzyjaźnionego mechanika. Oczywiście w tym przypadku w grę wchodzą pewne wartości, takie jak świadomość kompetencji pytanej osoby czy zaufanie. Nie każdy mechanik będzie odpowiednim doradcą w kwestiach zakupu urządzeń.

Zachęcamy do udziału w ankiecie oraz do zamieszczania komentarzy pod artykułem. Udzielone odpowiedzi posłużą nam do przygotowania analizy, która zostanie opublikowana na portalu.

{uri:/ankietka/26}

Dowiedz się więcej

Czy Twój warsztat rozwinie się w 2014 r.? – wyniki ankiety
Czy Twój warsztat rozwinie się w 2014 r.? – wyniki ankiety

Dobre nastroje w branży motoryzacyjnej, które obserwujemy od pewnego czasu w Polsce mogą przełożyć się na wzrost zatrudnienia. Wyniki naszej ankiety wskazują, że część warsztatów rozwinie się w 2014 r. Wiele jest jednak także zakładów, które nie myślą o rozbudowie czy rozszerzeniu oferty. Umiarkowany optymizm na rynku zatrudnienia Ogólnopolskie badania perspektyw zatrudnienia wskazują, że w […]

Wyposażenia warsztatów szukamy w Internecie i na targach – wyniki ankiety
Wyposażenia warsztatów szukamy w Internecie i na targach – wyniki ankiety

Ankieta, w której zapytaliśmy przedstawicieli warsztatów, w jaki sposób poszukują dostawców wyposażenia warsztatowego, przyniosła spodziewane, acz interesujące wyniki. Warsztatowcy najczęściej szukają sprzętu w Internecie, ale nie stronią także od targów branżowych. Chętnie stawiają także na produkty z oferty znanych dystrybutorów. Jak korzystnie wybrać wyposażenie warsztatowe? Z naszej aniety wynika, że aż 31,7% klientów, wybiera dostawców […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 11 kwietnia 2014, 16:35 0 0

Korzystam z wózka narzędziowego Proline, to najwygodniejsze rozwiązanie. Mam 194 elementy, nic na szczęście do tej pory nie zgubiłem, ale nauczenie się co gdzie się znajduje zajęło mi trochę czasu.

Odpowiedz

Anonim, 14 kwietnia 2014, 8:55 0 0

Internet nie jest najlepszym źródłem prezentacji oferty, chyba że w przypadku sprzedaży lub chęci kupna używek, sprzętu, który możesz trochę znać i zaryzykujesz. Także bezpośrednie zapoznawanie się z ofertą i kontakt z handlowcami to swoisty koszmar, bo jak poczują, że możesz zostać klientem jesteś jak zwierzyna. Opinie znajomych... tu każdy chwali co ma w trosce o dobre samopoczucie... No cóż...

Odpowiedz

Anonim, 17 kwietnia 2014, 20:42 0 0

Uważam, że internet nie jest najlepszym miejscem do zakupu narzędzi ale daje obraz tego co jest dostępne. Osobiście lubię wziąć w rękę narzędzie zanim je kupie. Szkoda, że sklepy są słabo zaopatrzone i sporo towaru jest na zamówienie.

Odpowiedz

Anonim, 18 maja 2014, 23:35 0 0

W internecie można co najwyżej sprawdzić ceny. Narzędzie najlepiej wziąć w rękę i obejrzeć jak jest wykonane itp.a nie kupować zdjęcie czyli przysłowiowego kota w worku

Odpowiedz

Anonim, 25 września 2014, 14:51 0 0

ja działałem z polecenia i zdecydowałem się na produkty oferowane przez firmę Lewor. Nie zawiodłem się bo dostałem profesjonalny sprzęt w dobrych cenach. Ofertę poznałem w internecie w katalogach a zamówienie złożyłem w samej firmie.

Odpowiedz