KYB inwestuje w Czechach

, 16 stycznia 2014, 15:36

KYB Europe uruchamia nową fabrykę sprężyn zawieszenia w czeskim Chrudim. Inwestycja, której budowa trwała od maja do grudnia 2013 wyniosła ok. 10 milionów Euro. Produkcję rozpoczęto z początkiem stycznia 2014 roku, stopniowo zwiększając wydajność linii produkcyjnych, aby osiągnąć pełny zakres w trzecim kwartale 2014 roku.

Budowa nowej fabryki sprężyn zawieszenia to odpowiedź na rosnące w Europie i Azji zapotrzebowanie na sprężyny zawieszenia KYB K-Flex. To nie pierwsza fabryka KYB w Czechach – 15 km dalej, w Pardubicach, działa zakład produkcyjny amortyzatorów KYB.

– „Nowa fabryka sprężyn stanowi ważny element rozwoju KYB w Europie. Dzięki tej inwestycji umocnimy silną pozycję wiodącego dostawcy sprężyn na rynku części zamiennych. KYB Europe rozpoczęło sprzedaż sprężyn dziesięć lat temu, początkowo tylko w Wielkiej Brytanii, a następnie w całej Europie i Euroazji. Od zawsze naszą strategią było umiejętne wdrażanie specjalistycznej wiedzy w ten istotny produkt.” – powieidzał Mike Howarth, Vice Prezydent KYB Europe.

Precyzyjnie kontrolowany proces kulowania śrutowego zwiększa wytrzymałość zmęczeniową sprężyny. Wszystkie sprężyny KYB K- Flex są fosforowane a następnie lakierowane proszkowo, taki proces zabezpieczenia powierzchni gwarantuje wysoką twardość oraz odporność korozyjną materiału. W celu identyfikacji  sprężyn zawieszenia wprowadzono nowy, unikatowy system laserowego znakowania.

Dowiedz się więcej

Nowe katalogi KYB na rok 2014
Nowe katalogi KYB na rok 2014

KYB zaprezentowało nowe edycje katalogów amortyzatorów oraz sprężyn zawieszenia KYB K-Flex. Zawierają one szczegółowe informacje o zastosowaniach wszystkich produktów firmy wraz z listami nowych aplikacji na rok 2014. Gama produktów KYB została wzbogacona o 66 nowych numerów referencyjnych amortyzatorów KYB oraz o 92 nowości sprężyn zawieszenia KYB K-Flex, mających zastosowanie zarówno w samochodach osobowych jak […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 18 stycznia 2014, 9:10 0 0

wszystko w czechah a u nas nic przydał by się taki zakład w STARACHOWICACH bo od kiedy zasada zamknoł STARA to u nas bieda

Odpowiedz

Anonim, 18 stycznia 2014, 9:14 0 0

bida aż piszczy w tym STARZE pracowało 15 tyś luda w czasach świetności popatrzcie na DAKAR tam TATRY I KAMAZY wraz z IVECAMI królują i można produkować kogo mamy rozliczyć za zniszczenie tych naszych fabbryk

Odpowiedz