Dębica jedną z największych firm przemysłowych w Polsce

, 26 listopada 2013, 15:48

Dębica S.A. zajęła 46. pozycję wśród 400 największych przedsiębiorstw w Polsce, które zostały wytypowane do Rankingu firm przemysłowych. Głównym kryterium zestawienia były przychody przedsiębiorstw osiągnięte w 2012 roku. Ranking został przygotowany przez Bisnode D&B Polska oraz „Gazetę Finansową”.

– „Cieszy nas wysoka pozycja w rankingu, ponieważ warunki w jakich nasza Spółka funkcjonowała w 2012 roku były bardzo trudne i wymagały od nas szczególnej elastyczności, zwłaszcza w takich sferach, jak zarządzanie kosztami oraz kontynuacja rozpoczętych inwestycji w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Ponadto, podstawowy wpływ na przychody naszej Spółki ma eksport, który poprzez współpracę z naszym strategicznym partnerem, koncernem Goodyear, powoduje, że należymy do ścisłej czołówki polskich firm-eksporterów” – powiedział Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Spółka z Dębicy uzyskała w 2012 roku ponad 2,1 mld zł przychodów, plasując się na 46. miejscu. Ranking powstawał dwustopniowo. W pierwszej fazie zostały wyselekcjonowane spółki działające w szeroko pojętej gałęzi przemysłu, wykorzystując kody branżowe PKD. W drugim etapie, dzięki danym wywiadowni gospodarczej Bisnode D&B Polska, zostały wyłonione przedsiębiorstwa, które mają bardzo dobrą i dobrą kondycję finansową, nie są w upadłości i złożyły sprawozdania finansowe za ostatnie dwa lata.

W 2013 roku Dębica znalazła się na 54. miejscu rankingu 100 najszybciej rozwijających się spółek giełdowych magazynu „Forbes”. Marka Dębica jest, według opublikowanego przez „Rzeczpospolitą” IX rankingu najcenniejszych polskich marek, trzynastą najczęściej wybieraną marką w Polsce i zajmuje czternastą pozycję wśród najmocniejszych marek produktów niespożywczych oraz pierwszą wśród konkurencji. W ogólnej klasyfikacji, marka Dębica awansowała na 107. miejsce wobec 126., które przypadło jej w 2011 roku.

Dowiedz się więcej

Grupa Goodyear Polska z certyfikatem Top Employers
Grupa Goodyear Polska z certyfikatem Top Employers

Wyróżnienie przyznawane co roku przez międzynarodowy Top Employers Institute firmom, które prowadzą najlepszą politykę personalną, po raz kolejny trafiło do Grupy Goodyear Polska. Top Employers Institute poddał badaniu przedsiębiorstwa w krajach europejskich, w tym także w Polsce, pod względem polityki personalnej i stosowanych praktyk. W każdej organizacji zostały ocenione świadczenia podstawowe, świadczenia dodatkowe i warunki pracy, szkolenia […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!