Audi wybrało opony Continental

, 12 lipca 2013, 13:17

Continental uzyskał ostatnio całą serię akredytacji od Audi. Letnie opony Continental znajdą się na wyposażeniu Audi A3, A6 Allroad, A7, A8 i RS6 Quattro.

Audi i Continental

Audi ContinentalLetnie opony z serii ContiSportContact 5 będą montowane w samochodach serii A3 oraz we flagowym produkcie koncernu z Ingolstadt – A8. Ponadto, już niebawem modele A6, A6 Allroad, A7 i RS6 Quattro producent wyposaży w sportowe ogumienie ContiSportContact 5 P. Obie opony zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o samochodach ze sportowym charakterem i mocnym silnikiem. 

Opony będą oferowane w rozmiarach dostosowanych do różnej wielkości felg – od 19 do 21 cali. Początkowo, Audi będzie montować fabrycznie już wyprodukowane opony Continental, a w przyszłości wprowadzi do sprzedaży ogumienie opatrzone znakiem „AO” (Audi Original Parts). 

Dla modeli A6, A7 i RS6 Quattro, producent wybrał opony ContiSportContact 5 P w rozmiarach 255/40 R 19, 235/35 R 19 i 285/30 R 21. Dla modeli A8 i A6 Allroad natomiast zdecydowano się na opony ContiSportContact 5 w rozmiarach  255/45 R19 i 255/40 R20.

Continental ma obecnie pozycję europejskiego lidera segmentu fabrycznie montowanych opon do samochodów pasażerskich. Firma z Hanoweru posiada ponad trzydziestoprocentowy udział w rynku.

Dowiedz się więcej

Mercedes AMG na oponach Continental
Mercedes AMG na oponach Continental

Opony ContiSportContact 5 P będą montowane fabrycznie w Mercedesach klas A i C ze stajni AMG. Będzie je można również nabyć u autoryzowanych dealerów Mercedes-Benz. Continental dla AMG Opony ContiSportContact 5 P otrzymały pozytywną rekomendację od firmy Mercedes AMG do fabrycznego montażu w tuningowanych przez nią samochodach. Topowy produkt firmy Continental będzie montowany w modelach […]

Opony dla naprawdę mocnych aut
Opony dla naprawdę mocnych aut

Continental wprowadza na rynek nowe opony ContiSportContact 5 P. Charakteryzują się one różnymi wzorami bieżnika dla opon na przednią i tylną oś, co czyni je doskonałymi dla mocnych aut z napędem na tylną oś. Opony ułatwiają przyspieszanie, hamowanie i prowadzenie. Dwa wytrzymałe centralne żebra asymetrycznego bieżnika zapewniają optymalną przyczepność. Struktura bloków na zewnętrznym barku opony oznacza […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!