Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
16:00 Czy ekologiczny samochód przyszłości zrobiony będzie z konopi? Reintrodukcja marihuany w przemyśle motoryzacyjnym. 15:45 Ważne zmiany w prawie zostały odwołane! Co z podatkiem od aut spalinowych? 14:15 Montaż DKZ w Audi krok po kroku [FILM] 12:06 Jak działają inteligentne pasy bezpieczeństwa? [FILM] 02.07 Wielka Wyprawa Maluchów już na starcie! Wyruszy spod Pałacu Kultury i Nauki.

Układ zawieszenia

Stan zawieszenia a geometria zawieszenia

Bez wyeliminowania luzów w zawieszeniu nie da się prawidłowo wyregulować geometrii zawieszenia – przypomina marka MOOG. Należy o tym pamiętać zwłaszcza teraz, kiedy masowo wymieniamy opony z zimowych na letnie.

Sprawdziliśmy czy da się “poczuć różnicę” – relacja z wydarzenia BILSTEIN

Na Torze Modlin zebrała się zwycięska grupa mechaników, którzy wygrali w quizie BILSTEIN możliwość doświadczenia różnic między samochodami ze standardowymi amortyzatorami a ich usportowioną odmianą B6. My również mieliśmy okazję sprawdzić, czy wybór amortyzatorów BILSTEIN B6 jest zasadny oraz w jakich przypadkach można rzeczywiście “poczuć różnicę”.

Poduszka amortyzatora – jej funkcje i objawy awarii

W przypadku problemów z zawieszeniem w pierwszej kolejności podejrzenie awarii pada na amortyzatory. Zapominamy, że elementów odpowiadających za poprawną i komfortową jazdę samochodu jest znacznie więcej. Jednym z nich jest poduszka amortyzatora. Jakie pełni funkcje i jak objawia się awaria poduszki amortyzatora? Wyjaśniamy w artykule.

Jak nie zepsuć amortyzatorów podczas montażu?

Monroe zwraca uwagę na aspekty, które odgrywają kluczową rolę dla żywotności i prawidłowego funkcjonowania montowanych amortyzatorów oraz wskazują, jak nie zepsuć ich podczas montażu.

Porady i triki podczas montażu miechów pneumatycznych

Firma Arnott stara się przekazywać wiedzę na temat swoich produktów, aby mechanicy pracujący z nimi czuli się komfortowo i pewnie podczas montażu. Poniższy tekst zawiera szereg porad i trików do zastosowania podczas instalacji sprężyn zawieszenia powietrznego.

Układ zawieszenia to zbiorcza nazwa elementów, odpowiedzialnych za przenoszenie i tłumienie sił powstających podczas pracy kół. Dzięki niemu duża część drgań nie zostaje przeniesiona na nadwozie, co zwiększa komfort jazdy, stabilność pojazdu i jego sterowność. Budowa układu zawieszenia pojazdu ewoluuje od wielu lat. Obecnie jest to dość skomplikowany system, zawierający wiele elementów, które mogą ulec usterkom, dając różnego typu objawy. Regularna kontrola układu zawieszenia to jedno z ważniejszych zadań warsztatów samochodowych. Więcej na temat tego układu oraz jego elementów, przeczytacie w tej kategorii.