Chłodnice klimatyzacji – najważniejsze kryteria dla warsztatu

, 3 sierpnia 2010, 0:00

Opinie warsztatów serwisujących klimatyzację samochodową zebrane w ostatnim czasie potwierdzają fakt, że przede wszystkim ważna jest jakość montowanych części. Tylko niezawodne części uchronią serwis od nawału reklamacji w następnym sezonie, które to poprzez dodatkowe koszty mogą skutecznie uszczuplić wypracowany zysk.

Wysoki poziom jakościowy przy zachowaniu odpowiedniej ceny części jest tym czego każdy dzisiaj szuka i co można dobrze, szybko i bez obaw sprzedać. Okazuje się jednak, że nie wszyscy potrafią skutecznie połączyć te dwa kryteria. Jedną z firm oferujących bardzo szeroki wybór wysokiej jakości chłodnic klimatyzacji, osuszaczy oraz parowników klimatyzacji jest firma Nissens – duński producent chłodnic o ponad 80-letniej tradycji w dostawach na rynek aftermarket oraz OEM.

Serwisowanie klimatyzacji samochodowych to usługi sezonowe, prowadzone w zależności od aury od kwietnia do sierpnia. W tym okresie serwis klimatyzacji pracuje ze wzmożoną aktywnością obsługując możliwą dla siebie, maksymalną ilość klientów. W sezonie najważniejsza jest dostępność produktów. Co z tego, że towar jest w ofercie, jeżeli nie ma go fizycznie – klient oczekuje naprawy układu, gdyż np. jutro wyjeżdża na wakacje. Warto zatem zaopatrywać się w części w sprawdzonej hurtowni, w której nie zabraknie go w środku sezonu. Na podstawie wieloletniego doświadczenia firma Nissens jest odpowiednio przygotowana do dostaw części klimatyzacji, które dostępne są w całym przekroju oferty. Oprócz tego, w razie nagłego zwiększenia zapotrzebowania, towar może być bezproblemowo uzupełniony z magazynu regionalnego Nissens w Polsce lub magazynu centralnego w Danii. Każdy dostępny produkt może być dostarczony w ciągu 1 dnia w dowolne miejsce w Polsce.

Wielokrotnie właściciele najnowszych aut skazani są na zakup drogich części w ASO z uwagi na brak ich dostępności w kanałach dystrybucji hurtowej. Czy jednak we wszystkich przypadkach? W dziedzinie chłodzenia Nissens zapewnia szeroką ofertę nowości – co miesiąc ukazuje się średnio 15 nowych referencji chłodnic. Na sezon klimatyzacji w bieżącym roku Nissens przygotował łącznie ponad 100 nowych referencji kondenserów – oferując produkty Nissens serwis klimatyzacji obsłuży szeroką gamę aut, od aut nietypowych i starszych, poprzez popularne aż do najnowszych modeli.

Innowacyjne rozwiązania to jeden z celów rozwoju firmy Nissens. Przykładem takich rozwiązań jest system „First-Fit”, zastosowany także w ofercie chłodnic klimatyzacji, polegający na dostawie chłodnicy razem z niezbędnymi o-ringami oraz elementami złącznymi. Kolejną ciekawą pozycją w ofercie Nissens są kondensery pokryte specjalną farbą osłonową. Farba ta ma na celu dodatkowo zabezpieczyć kondenser przed problemami wywołanymi solą oraz wilgocią w autach, w których chłodnica jest szczególnie, z uwagi na uwarunkowania konstrukcyjne auta, narażona na korozję.

Mówi się że czas to pieniądz. Czy ktokolwiek analizował stracony czas na poszukiwanie i dobór właściwej części? Szybki i trafny dobór części to także niskie koszty. Nissens jest właścicielem jednego z najbardziej przejrzystych katalogów chłodnic na rynku – wszystkie rekordy opisujące auta zawierają przejrzyste i niezbędne dane, a rysunki opracowane są we formacie wektorowym, przez co możliwe jest ich skalowanie w celu ukazania wymaganych szczegółów. Katalog produktów Nissens dostępny jest, oprócz wydania książkowego i CD, także w postaci katalogu on-line pod adresem www.nissens.com.pl/katalog (poprzez Internet Explorer), dla każdego, bez konieczności logowania się. Katalog aktualizowany jest na bieżąco o nowe produkty przez biuro konstrukcyjne Nissens.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!