BMW X3: Zapach paliwa we wnętrzu samochodu

11 grudnia 2019, 13:04

Mechanicy mieli problem ze znalezieniem przyczyny zapachu paliwa wyraźnie wyczuwalnego wewnątrz samochodu klienta. Okazało się, że jest to typowa przypadłość niektórych wersji BMW X3. Odpowiedź pochodzi z poradnika Autodocta firmy Autodata.

Mamy problem ze zlokalizowaniem źródła zapachu paliwa we wnętrzu BMW X3 z silnikiem 2.0 z 2011 roku. Zapach jest wyczuwalny we wnętrzu samochodu, sprawdziliśmy wizualnie wszystkie przewody paliwa – są szczelne i paliwo nie wycieka. Prosimy o pomoc.

Odpowiedź: Problem z zapachem paliwa we wnętrzu pojazdu dotyczy modeli X3 (F25) i X4 (F26) i jest spowodowany złą konstrukcją osłony zabezpieczającej podwozia, co powoduje nadmierne gromadzenie ciepła w zbiorniku układu pochłaniania par paliwa. Wymontuj osłonę zabezpieczającą podwozia. Użyj wiertła 7 mm do zrobienia dwóch otworów w osłonie zabezpieczającej podwozia rys.1.1. Zmodyfikuj osłonę zabezpieczającą podwozia poprzez wycięcie wskazanych części rys.1.2. Zamontuj osłonę termiczną na osłonie zabezpieczającej podwozia rys.1.3. Zamontuj osłonę zabezpieczającą podwozia. Te czynności powinny wyeliminować problem zapachu paliwa we wnętrzu samochodu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

szc., 12 grudnia 2019, 8:45 8 -3

powinno być - podjedź do aso a tam za darmo niech naprawiają skoro to spieprzyli

Odpowiedz