Mniejsza moc silnika w Volvo XC90

14 grudnia 2021, 11:23

Właściciel Volvo XC90 skarżył się na obniżoną moc silnika pojazdu. Mechanicy za pomocą testera diagnostycznego odczytali kody usterek P2262, P02CD, P2002. Jak rozwiązać problem radzą specjaliści firmy Autodata.

Jeden z naszych klientów ma problem ze swoim autem marki Volvo XC90 z 2014 roku, 2.0 silnik benzynowy. W samochodzie występuje mniejsza moc silnika, świeci się lampka ostrzegawcza niesprawności silnika, a w pamięci usterek komputera sterującego silnika zapisane są różne kody usterek. Nie mamy informacji dotyczących tych kodów usterek i nie jesteśmy pewni, czy są one ze sobą związane. Prosimy o pomoc.

Odpowiedź: Opisane symptomy zgadzają się z symptomami, których naprawa została ostatnio udokumentowana. Usterka dotyczy kilku modeli XC90 z silnikiem 2.0. Przypuszczamy, że przyczyną usterki jest przedostawanie się powietrza na obudowie filtra powietrza do przewodu turbosprężarki (TC) z powodu odczepionej lub poluzowanej klamry przewodu (fig. 1.1.). Należy zamocować nową klamrę przewodu, dostępną w dziale części Volvo, a następnie dokręcić z siłą do 4 Nm. Usunąć kody usterek i wykonać jazdę próbną, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Źródło: Autodata

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Milosz, 19 grudnia 2021, 21:29 0 -4

Co to za stwierdzenie - dokrecic z sila do 4Nm?! Niutonometr [Nm] jest jednostka momentu to raz, a dwa do 4Nm, czyli dokrece 1 albo 2,5 Nm i tez bedzie dobrze?
Czy w tej branzy (media, firmy handlowe typu Autodata) pracuja jakiekolwiek osoby po szkolach technicznych?

Odpowiedz