Ford S-MAX: ograniczone działanie dyszy spryskiwacza przedniej szyby

19 stycznia 2022, 9:06

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym przedstawia rozwiązania często spotykanych, acz trudnych w diagnostyce problemów motoryzacyjnych. Tym razem omawianym problemem jest usterka spryskiwaczy przedniej szyby w Fordzie S-MAX.

W ramach przeglądu w naszym warsztacie znajduje się Ford S-Max z 2015 roku, którego właściciel skarży się na problem z celnością dyszy spryskiwacza przedniej szyby. Końcówki wylotowej dyszy spryskiwacza przedniej szyby nie można wyregulować, dlatego zamontowaliśmy nową dyszę spryskiwacza przedniej szyby, jednak problem nadal występuje. Czy słyszeliście już o tym problemie?

Odpowiedź: Tak, spotkaliśmy się już z tym problemem, występującym w modelach S-MAX. Usterka jest spowodowana nieodpowiednim ustawieniem dyszy spryskiwacza przedniej szyby. Częściowo wymontuj owiewkę przedniej szyby, aby uzyskać dostęp do dyszy spryskiwacza przedniej szyby. Odczep dyszę spryskiwacza przedniej szyby, ale pozostaw ją w pozycji instalacyjnej. Potnij piankową podkładkę, dostępną w dziale części Ford, na odcinki długości 10 mm. Zamontuj podkładkę piankową pomiędzy tylną częścią dyszy spryskiwacza przedniej szyby a owiewką przedniej szyby (fig. 1.1.). Zamontuj dyszę spryskiwacza przedniej szyby oraz owiewkę przedniej szyby. Usuń nadmiar podkładki piankowej. Po zakończeniu naprawy sprawdź działanie układu spryskiwaczy przedniej szyby, aby upewnić się, że usterka została naprawiona.

Źródło: Autodata

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!