Suzuki Vitara: rezonowanie i dziwne odgłosy z tyłu samochodu podczas jazdy

30 listopada 2021, 13:50

Mechanicy napotkali na dziwny problem w pojeździe Suzuki Vitara. Rozwiązanie problemu prezentują specjaliści firmy Autodata.

Jeden z naszych klientów, który ma auto marki Suzuki Vitara z 2016 roku, skarży się na wibracje i nietypowe odgłosy z tyłu pojazdu podczas jazdy. Sprawdziliśmy wizualnie podwozie pojazdu, ale nie znaleźliśmy żadnych usterek. Przypuszczamy uszkodzenie tylnego mechanizmu różnicowego, ale nie chcemy go wymieniać, ponieważ jest to droga część. Czy inni właściciele Suzuki Vitara zgłaszali wcześniej występowanie takich odgłosów?

Odpowiedź: Tak, spotkaliśmy się już wcześniej z opisaną usterką występującą w modelach Vitara z napędem na cztery koła. Przyczyną rezonansu i hałasu jest nieodpowiednia konstrukcja ramienia montażowego tylnego mechanizmu różnicowego. Nowe ramię montażowe tylnego mechanizmu różnicowego i tłumik drgań skrętnych można kupić w dziale części Suzuki i są one niezbędne do naprawienia tej usterki. Wymontować i zutylizować ramię montażowe tylnego mechanizmu różnicowego. Wstawić tłumik drgań skrętnych na nowe ramię montażowe tylnego mechanizmu różnicowego i dokręcić nakrętkę mocującą prawidłowym momentem dokręcania 18-28 Nm (fig. 1.1.). Wstawić nowe ramię montażowe tylnego mechanizmu różnicowego w kolejności odwrotnej do wyjmowania. Wykonać jazdę próbną, aby upewnić się, że usterka została naprawiona.

Źródło: Autodata

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

szc., 2 grudnia 2021, 14:58 3 0

rozumiem że skoro to wada fabryczna koszt naprawy pokrywa producent auta ?

Odpowiedz