Jaguar XJ: Odgłos skrzypienia z ramy przedniego siedzenia w czasie jazdy

11 lutego 2022, 10:36

Właściciel Jaguara XJ skarżył się na nieprzyjemne dźwięki dobiegające z fotela kierowcy podczas jazdy po nierównościach. Rozwiązania szukają specjaliści z firmy Autodata.

Nie możemy znaleźć przyczyny występowania odgłosu skrzypienia dochodzącego z siedzenia kierowcy podczas jazdy po nierównej nawierzchni w Jaguarze XJ z 2013 roku. Słyszeliśmy odgłos skrzypienia podczas jazdy próbnej, ale po powrocie do warsztatu nie możemy znaleźć przyczyny jego występowania. Czy wiecie, co może być przyczyną występowania takiego odgłosu?

Odpowiedź: Tak, słyszeliśmy już o odgłosach skrzypienia dochodzących z przedniego siedzenia w modelach Jaguar XJ wyprodukowanych w latach 2012-2014, a przyczyną ich występowania jest niewystarczające nasmarowanie ramy siedzenia. Ustaw siedzenie w pozycji całkowicie do przodu i w najwyższym położeniu i odegnij tapicerkę przy podstawie oparcia siedzenia. Przy pomocy strzykawki, dostępnej w dziale części Jaguar, napełnionej smarem Nyogel 774L, nasmaruj poprzecznicę ramy siedzenia (fig. 1.1.). Przesuń kilka razy siedzenie w całym zakresie regulacji. Po zakończeniu naprawy powinno się wykonać jazdę próbną, aby upewnić się, że usterka została naprawiona.

Źródło: Autodata

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!