Pierwszy pickup z kompleksowym oświetleniem LED Osram

14 maja 2014, 15:13

Ford F-150 będzie pierwszym na świecie pickupem wyposażonym w przednie światła oparte na komponentach LED. System oświetleniowy, który obejmuje światła mijania i drogowe, kierunkowskazy, światła pozycyjne i moduł sterowania, jest efektem współpracy firm Osram i Flex-N-Gate.

System oświetlenia LED spełnia wszystkie wymagania dotyczące jakości i trwałości. Światła są odporne na wstrząsy i drgania, co ma duże znaczenie w samochodach wykorzystywanych również w terenie.

Reflektory, w których zainstalowano moduły LED opracowane wspólnie przez firmy Flex-N-Gate i Osram Opto Semiconductors, nadają modelowi F-150 wygląd dopasowany do sylwetki całego pojazdu.

– „Jesteśmy dumni, że system świateł LED, który będzie elementem standardowego wyposażenia samochodów Ford F-150, to nasze dzieło. To podkreśla naszą wiodącą pozycję na rynku oświetlenia samochodowego” – powiedział Hans-Joachim Schwabe, CEO działu Specialty Lighting w Osram.
 

fot. Ford Motor Company

Dowiedz się więcej

LEDambient – nowość od OSRAM
LEDambient – nowość od OSRAM

Stosując oświetlenie OSRAM LEDambient, oparte na technologii LED, można w prosty sposób odmienić wnętrze samochodu. W ofercie są listwy progowe i zestawy oświetlenia kabiny. Pozwalają wprowadzić nowe akcenty świetlne w jednym z siedmiu kolorów. Listwy progowe pasują do bardzo wielu modeli aut, ich wymiary to 548x37x7,2 mm. W drugim zestawie znajdują się: oświetlenie powierzchni, dwie […]

OSRAM partnerem Stadionu Narodowego
OSRAM partnerem Stadionu Narodowego

PL.2012 – operator Stadionu Narodowego oraz firma OSRAM, podpisali umowę o współpracy. Umowa ma być kolejnym krokiem na drodze do skompletowania przez Stadion Narodowy “11 marzeń”, czyli drużyny silnych partnerów biznesowych. OSRAM oświetli Stadion Narodowy Mecz, koncert, festiwal, konferencja – kluczowym elementem każdej oprawy jest oświetlenie. Specjalistą w tym zakresie jest firma OSRAM. Stadion Narodowy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!