Świat Motoryzacji 3/2017

, 20 marca 2017, 9:50

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 3/2017, które powinno być dostępne w punktach największych polskich dystrybutorów, a na pewno znajduje się na stronie swiatmotoryzacji.com.pl i w każdej chwili można sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów.

Oto krótka informacja o kilku wybranych:

  • Wielka batalia o złącze OBD = Zarówno w prawie polskim, jak i unijnym wciąż zachodzą rozmaite zmiany. Jest ich tyle, że można wśród nich przeoczyć zapisy potencjalnie niebezpieczne dla poszczególnych branż, np. motoryzacyjnej. Oto bowiem pojawiła się groźba, że z samochodów zniknie gniazdo OBD.
  • Śruby głowicy – Montując głowicę, należy używać nowych śrub. Ponowne zastosowanie starych, które straciły swą elastyczność, nie gwarantuje szczelności połączenia głowicy z kadłubem silnika.
  • O wymianie katalizatora – Względy ochrony środowiska sprawiają, że praktycznie wszystkie auta napędzane silnikiem spalinowym są dziś wyposażone w katalizator. A on wymaga odpowiedniego postępowania przy naprawach i wymianach części.
  • Problemy z diagnozą amortyzatorów – Poza ewidentnymi przypadkami, gdy widać uszkodzenie mechaniczne, ocena stanu amortyzatorów nie jest sprawą łatwą.
  • Sprężyny – ważna część zawieszenia – Sprężyny są jednym z kluczowych elementów zawieszenia i mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy.
  • Zawieszenia pneumatyczne wyzwaniem dla mechaników – Wiele wskazuje, że zawieszenia pneumatyczne będą niedługo szerzej stosowane nie tylko w samochodach z segmentu premium. Do ich serwisowania potrzebna jest odpowiednia wiedza i specjalne narzędzia.
  • Foliowy makeup – Wymarzony kolor samochodu nie jest dostępny w ofercie producenta, a może chcemy umieścić na pojeździe określony wzór, logo, czy reklamę? Najnowsze metody car wrappingu, czyli oklejania karoserii folią, pozwalają na indywidualizację wyglądu pojazdu.
  • Prawoskrętna muza – W pracy warsztatowca ważna jest nie tylko wiedza i dostęp do odpowiedniego wyposażenia, ale również intuicja. W niektórych przypadkach okazuje się ona kluczowa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!