Świat Motoryzacji 2/2017

, 24 lutego 2017, 12:45

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 2/2017, które powinno być dostępne w punktach największych polskich dystrybutorów, a na pewno znajduje się na stronie swiatmotoryzacji.com.pl i w każdej chwili można sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 

  • Gdzie najdrożej, gdzie najtaniej – Firma LeasePlan, oferująca swe usługi zarządzania flotami pojazdów w 32 krajach i mająca pod opieką ponad 1,6 mln samochodów, przedstawiła kolejny już raport CarCost Index, w którym analizowane są koszty związane z posiadaniem i korzystaniem z samochodów w 24 europejskich państwach.
  • Dołożą warsztatom obowiązków? – Trwają prace nad ustawą o systemie monitorowania przewozu towarów. Celem projektu jest walka z szarą strefą i nadużyciami podatkowymi. Cel ten jest bardzo ważny, ale niestety poprzez nieprecyzyjne zapisy projektu ustawy, może ona uderzyć również w legalnie działające firmy, w tym szczególnie w warsztaty i sklepy motoryzacyjne.
  • Co wynika z historii świec żarowych – Przy wymianie świec żarowych nie należy dokonywać żadnych eksperymentów, bo grożą one poważną awarią silnika.
  • Korzyści z dogrzewania – W przypadku współczesnych silników wysokoprężnych działanie świec żarowych nie kończy się, gdy uruchamiana jednostka podejmie pracę. Dzięki temu silniki te szybciej się nagrzewają i lepiej pracują niż jednostki starszych typów.
  • Sondy lambda – trwałe, ale nie wieczne – Od właściwego działania sondy lambda zależy nie tylko skuteczność i trwałość katalizatora, ale także zużycie paliwa.
  • 7 pytań o hamulce – Obsługa i naprawa hamulców to specjalność wybierana przez wiele niezależnych serwisów. Wybierana m.in. dlatego, że jawi się jako niezbyt skomplikowana. Tymczasem nie do końca jest to prawdą.
  • Łączniki elastyczne w zawieszeniu – Aby tuleje metalowo-gumowe łączące elementy zawieszenia służyły długo i bezawaryjnie, muszą być nie tylko dobrej jakości, ale także właściwie zamontowane.
  • Światło w rytm muzyki – Światła samochodu nie tylko służą do oświetlania drogi, ale także nadają pojazdowi styl. Dzięki rozwiązaniom firmy OSRAM, można go zindywidualizować.
  • Coraz więcej narzędzi – Bez odpowiednich narzędzi nawet najzdolniejszy mechanik nie zdoła naprawić samochodu. Jednocześnie narzędzi tych potrzeba coraz więcej.
  • Albo zapala, albo nie – Czasem nawet najbardziej pospolity pojazd może mieć swoją własną tajemnicę, której poznanie wymaga odrobiny cierpliwości do samochodu oraz życzliwości wobec jego właściciela.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!