Świat Motoryzacji 11/2016

, 25 listopada 2016, 11:00

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 11/2016, które powinno być dostępne w punktach największych polskich dystrybutorów, a na pewno znajduje się na stronie swiatmotoryzacji.com.pl i w każdej chwili można sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Sukces „Projektu Warsztat” – Średnia oglądalność każdego odcinka na poziomie 100 tysięcy, mocna pozycja w tygodniowych zestawieniach najpopularniejszych programów stacji TVN Turbo, a przede wszystkim pozytywne reakcje widzów – to bilans pierwszej serii programu telewizyjnego „Projekt Warsztat”.
 • Inter-Team uruchomia infolinię techniczną – Firma Inter-Team uruchomiła Infolinię Techniczną. Pracownicy warsztatów dzwoniąc na nią, mogą uzyskać pomoc w diagnozowaniu nietypowych awarii oraz rozwiązywaniu problemów z użytkowaniem sprzętu diagnostycznego.
 • Nowe strony Federal-Mogul – Federal-Mogul Motorparts uruchomił 5 nowych stron internetowych. Cztery z nich to strony należących do firmy marek Ferodo®, MOOG®, Champion® oraz Jurid®, piąta zaś jest stroną korporacyjną na region EMEA (Europy, Środkowego Wschodu i Afryki).
 • Havoline ProDS debiutuje – Na rynku pojawiła się właśnie nowa linia olejów silnikowych Havoline ProDS. Opracowując ją specjaliści z Chevron Lubricants szczególną uwagę zwrócili na problem osadów, które gromadzą się na najważniejszych elementach i powierzchniach silnika powodując zwiększone tarcie, a tym samym obniżając wydajność silnika i zmniejszając ekonomię jazdy.
 • Nie tylko olej – ZF Aftermarket oferuje modułowe zestawy do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów. Komplety te przeznaczone są do ponad 600 typów pojazdów wyposażonych w 5-, 6- i 8-biegową przekładnię ZF.
 • Korzyści z turbodoładowania – Turbodoładowanie kojarzyło się kiedyś z samochodami o sportowych aspiracjach, obecnie jednak staje się coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem, pozwala bowiem podnieść moment obrotowy i moc silnika bez zwiększania pojemności skokowej.
 • Sprawne i dobrze dobrane – Bez sprawnych i dobrze dobranych świec żarowych użytkowanie diesla nie tylko staje się udręką, ale może również doprowadzić do poważnej awarii.
 • Z zawieszeniem nie tak źle – Badania firmy Bilstein wykazały, że wbrew pokutującemu stereotypowi, polscy kierowcy utrzymują zawieszenie swoich samochodów w dobrym stanie.
 • Oryginał czy podróbka – Hamulce mają zbyt duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, by montować do nich elementy o niepewnej jakości. Niestety części hamulcowe też bywają podrabiane, w tym m.in. elementy do elektrycznych hamulców postojowych.
 • 130-letnia historia sukcesu – Firma Bosch obchodzi 130. urodziny. Warto przypomnieć pokrótce historię przedsiębiorstwa, które z małego warsztatu wyrosło na światowy koncern i technologicznego giganta.
 • Corsa i usterka spreparowana – Specjalnie sprokurowane usterki w samochodzie można spotkać nie tylko na szkoleniach technicznych. Zdarza się, że zastawione na mechanika pułapki czyhają również w samochodach, które trafiają do warsztatu na zwyczajną naprawę.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!