Świat Motoryzacji 12/2014

, 23 grudnia 2014, 15:42

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 12/2012, które powinno być jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno ściągnąć je można ze strony www.swiatmotoryzacji.com.pl, znaleźć można wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

  • Kasa fiskalna w każdym warsztacie – Od marca 2015 roku każdy warsztat, bez względu na wielkość i osiągany obrót, będzie musiał mieć kasę fiskalną..
  • Diagnostyka akumulatora – Gdy temperatura spada mocno poniżej zera, tylko w pełni sprawny akumulator gwarantuje pewny rozruch silnika. Kto nie sprawdził do tej pory akumulatora, powinien więc to czym prędzej uczynić.
  • Regulacja reflektorów – Jak wskazuje praktyka, kontrola ustawienia reflektorów raz na rok to stanowczo zbyt rzadko Szczególnie w przypadku starszych aut, gdyż ich światła mają naturalną tendencję do rozregulowywania się.
  • Zawory EGR i recyrkulacja spalin– Z zaworami stosowanymi w układach recyrkulacji spalin jest taki kłopot, że ich niesprawność można wykryć tylko metodami pośrednimi.
  • Materiały do specjalnych poruczeń – Federal-Mogul Holdings Corporation wprowadza nowe materiały, które zapewnią lepsze działanie w skrajnych temperaturach i ciśnieniach.
  • Błędy podczas montażu – Aby dobrze naprawić samochód, trzeba mieć nie tylko właściwe części zamienne, ale także wiedzieć w jaki sposób je prawidłowo zamontować.
  • Kulawy Citroen – Historia pewnego Citroena pokazuje, jak ważną sprawą jest nie tylko dostęp do szczegółowych danych technicznych, ale również chęć do korzystania z nich, co obowiązkowo powinno być nawykiem każdego warsztatowca.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!