Świat Motoryzacji 9/2013

, 9 września 2013, 10:04

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 9/2013 znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

  • W warsztatach więcej klientów – rozmowa z WOJCIECHEM TWAROGIEM, członkiem zarządu Inter Cars o sytuacji na rynku i miejscu na nim firmy Inter Cars.
  • Do czego służy dioda – o tym dlaczego w niektórych cewkach zapłonowych musi być wbudowana dioda i co z tego wynika.
  • Filtr paliwa w dieslu – o czym trzeba wiedzieć i o czym pamiętać wymieniając filtr paliwa w autach napędzanych silnikiem wysokoprężnym.
  • Problemy z ciśnieniem – uwagi dotyczące przyczyn niewłaściwego ciśnienia paliwa w układach common rail.
  • Żeby nie dymiło – w jakim celu stosowane są filtry cząstek stałych, jak są zbudowane, na czym polega ich regeneracja.
  • Wolne koło przeciw drganiom – dlaczego w kole pasowym alternatora stosowane jest sprzęgiełko jednokierunkowe.
  • Dwumasowe rozterki – uwagi na temat dwumasowych kół zamachowych, w tym dotyczące ich wymiany.
  • Bezpieczeństwo rzecz najważniejsza – o priorytetach przy obsłudze tarcz hamulcowych oraz najczęstszych problemach z tarczami.
  • Automat pana Karola – historia pewnego auta w którym, źle działała automatyczna skrzynia biegów, choć awarii uległ zupełnie inny element.

Dowiedz się więcej

Pochwała przeszłości
Pochwała przeszłości

Jako zwolennik umiarkowanego postępu (w granicach prawa) coraz częściej łapię się na tym, że wzdycham do dobrej przeszłości niczym biały Rosjanin na porewolucyjnym wygnaniu. Nostalgia ta daje się oczywiście wytłumaczyć tęsknotą za utraconą młodością, ale nie tylko. Oto bowiem zepsuła mi się po raz kolejny stosunkowo nowa zmywarka firmy znanej doskonale również w warsztatach samochodowych. […]

Świat Motoryzacji 10/2013
Świat Motoryzacji 10/2013

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 10/2013, które powinno jeszcze być dostępne na rynku znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: Mamy wzrost i to zadawalający – rozmowa z Michałem  Łyzińskim, dyrektorem przedstawicielstwa Federal Mogul, o koniunkturze, polityce handlowej i zmianach na rynku. Wysyp nowości Delphi – o nowych amortyzatorach, cewkach zapłonowych, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!