Czy masz dobry dostęp do informacji technicznych? – weź udział w ankiecie Komisji Europejskiej

4 czerwca 2014, 16:25

Komisja Europejska wdraża projekt, którego celem jest sprawdzenie czy producenci w należyty sposób zapewniają dostęp do informacji dotyczących napraw i konserwacji pojazdów. W tym celu powstała specjalna ankieta, w której mogą wziąć udział przedstawiciele warsztatów z wszystkich krajów UE. Przedstawiamy jej polską wersję.

Czy system dostępu do informacji technicznych działa dobrze?

KEKomisja Europejska (dokładniej Dyrekcja Generalna ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu) zwraca się do niezależnych warsztatów motoryzacyjnych z prośbą o ocenę funkcjonowania systemu dostępu do informacji dotyczących napraw i konserwacji pojazdów spełniających normy Euro 5 i Euro 6. Firma Ricardo-AEA przeprowadza tę ankietę w imieniu Komisji Europejskiej.

Prawodawstwo UE nakłada na producentów pojazdów obowiązek zapewnienia pełnego dostępu do układu diagnostyki pokładowej (OBD) i informacji technicznych serwisom zajmującym się naprawami. Prawodawstwo zakłada także prawo dostępu serwisów samochodowych do pełnych informacji dotyczących napraw i konserwacji pojazdów (tzw. „bumper-to-bumper”).

Termin wypełniania ankiet mija 8 czerwca 2014 r.

Celem tego poufnego badania opinii publicznej jest ocena poniższych zagadnień:

  • jak dobrze działa system dostępu do informacji technicznych dotyczących pojazdu;
  • jaki jest wpływ systemu na kwestię konkurencyjności, w szczególności biorąc pod uwagę możliwość dostępu i korzystania z istotnych informacji technicznych dotyczących pojazdów przez wszystkie serwisy samochodowe.

 

Weź udział w ankiecie

 

Wzięcie udziału w ankiecie przez jak największą ilość przedstawicieli warsztatów jest niezwykle istotne dla zagwarantowania właściwego funkcjonowania niezależnego rynku motoryzacyjnego w Polsce i Europie.

Uzyskane odpowiedzi pomogą przedstawicielom komisji zaproponować sposoby poprawy systemu i zapewnienia równego dostępu do informacji technicznych wszystkim operatorom. Dlatego udział w ankiecie jest bardzo ważny, a właściwe wypełnienie kwestionariusza pomoże wypracować właściwe rozwiązania dla motoryzacji.

Dowiedz się więcej

Klauzula Napraw zablokowana – monopoliści znowu górą
Klauzula Napraw zablokowana – monopoliści znowu górą

Sprawa wprowadzenia „Klauzuli Napraw” we wszystkich krajach UE utknęła w martwym punkcie. Komisja Europejska została zmuszona do wycofania swojej propozycji liberalizacji rynku zewnętrznych części zamiennych. Lobby producentów samochodów znów pokazało swoją siłę. Klauzula Napraw – dlaczego jest tak istotna? Zapewne każdy właściciel samochodu chce sam decydować, gdzie kupi części zamienne do swojego pojazdu. Mowa tu […]

Produkcja i zatrudnienie w polskiej motoryzacji będą rosły
Produkcja i zatrudnienie w polskiej motoryzacji będą rosły

Blisko 48 proc. przedstawicieli branży motoryzacyjnej spodziewa się wzrostu zamówień i idącego za nim zwiększenia zatrudnienia. Z „Badania opinii i nastrojów przedstawicieli Automotive” przeprowadzonego przez firmę Exact Systems wynika, że ubiegłoroczne problemy tego sektora gospodarki są już przeszłością. – „Zapytaliśmy producentów części i komponentów motoryzacyjnych o przewidywania dotyczące następnych 3 miesięcy w porównaniu z zeszłym […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 5 czerwca 2014, 19:12 0 0

Jakie informacje ?? Szkolenia po kilkaset złotych na których poruszane są truizmy które każdy kto nazywa się mechanikiem wiedzieć powinien sam, czy plany obsługi i serwisówki za które trzeba płacić w aso po 100 zł sztuka ??
Oprucz tego co w necie czasem ktoś wrzuci to nie ma zadnych informacji :(

Odpowiedz

Anonim, 6 czerwca 2014, 8:29 0 0

Wszyscy udają, że coś robią najlepiej dla innych?
Prawda jest brutalna, nie robią nic tylko chwalą się tym czego nie zrobili.
I tu właśnie tak jest jak w polityce! Każdy chce brać grubą kasę za g..no robienie!
Jakie informacje???

Odpowiedz