Znamy cenę akcji giełdowych Auto Partner SA

, 18 maja 2016, 9:00

Auto Partner S.A. ustalił cenę akcji w ofercie publicznej. Debiut Spółki na rynku głównym GPW planowany jest na 6 czerwca 2016 roku.

Cenę akcji w ofercie publicznej ustalono na 2,20 zł za jedną akcję. Oferta obejmuje łącznie 38 806 872 akcji oferowanych w ramach oferty (Akcje Oferowane), w tym 23 mln akcji nowej emisji (Nowe Akcje) oraz 15 806 872 istniejących akcji imiennych (Akcje Sprzedawane).

35 518 000 akcji zostanie zaoferowanych w transzy inwestorów instytucjonalnych, natomiast 3 288 872  w transzy inwestorów indywidualnych.

W ramach Oferty pierwszeństwo przydziału zostało przyznane akcjom nowej emisji. Spółka pozyska z emisji nowych akcji ok. 50,6 mln zł brutto, które zostaną wykorzystane na realizację strategii rozwoju spółki, w tym: zwiększenie skali działania (m.in. nowe oddziały), rozwój oferty produktowej oraz dalszy wzrost rentowności. Program inwestycyjny, który spółka zamierza zrealizować z wykorzystaniem wpływów z oferty, szacowany jest na kwotę 71,6 mln PLN.

Od 18-20 maja potrwa przyjmowanie zapisów w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych. Przydział Akcji Oferowanych w Transzy Inwestorów Indywidualnychi Transzy Inwestorów Instytucjonalnych odbędzie się do 23 maja. Na 6 czerwca zaplanowano pierwszy dzień notowania Akcji Istniejących i PDA na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Rolę oferującego w procesie oferty publicznej pełni Bank Zachodni WBK S.A. Doradcą prawnym jest kancelaria DJBW Daniłowicz Jurcewicz Biedecki i Wspólnicy Sp.k., zaś audytorem firma doradcza DeloittePolska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. 

 

 

Możliwość dodawania komentarzy została zablokowana, na prośbę firmy Auto Partner SA

Dowiedz się więcej

Plany Auto Partner S.A. po wejściu na giełdę
Plany Auto Partner S.A. po wejściu na giełdę

Kolejna firma działająca na stabilnym i rozwijającym się rynku części zamiennych spróbuje swoich sił na Giełdzie Papierów Wartościowych. Auto Partner S.A. obok Inter Carsu oraz Foty będzie trzecim dystrybutorem części obecnym na GPW.   Dla dystrybutora wejście na giełdę oznacza przede wszystkim szansę na pozyskanie nowych środków na rozwój. Auto Partner S.A. z emisji nowych […]

Auto Partner SA wchodzi na giełdę – KNF zatwierdziła prospekt
Auto Partner SA wchodzi na giełdę – KNF zatwierdziła prospekt

Kolejny dystrybutor części jest bliski wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny złożony przez firmę Auto Partner SA. Spółka planuje przeprowadzić ofertę publiczną jeszcze w pierwszej połowie roku. Według komunikatu wydanego przez firmę, Auto Partner planuje emisję nowych akcji oraz sprzedaż części akcji istniejących. Środki z emisji nowych akcji spółka zamierza […]

Wirtualna wycieczka po firmie Auto Partner SA
Wirtualna wycieczka po firmie Auto Partner SA

Auto Partner SA udostępnił ciekawą aplikację, dzięki której można wirtualnie odwiedzić siedzibę firmy. Dzięki aplikacji znajdującej się pod adresem https://goo.gl/maps/8TxdgrpeMU92 można przejść się po korytarzach biurowca firmy oraz odwiedzić magazyn centralny. Auto Partner S.A. zaprasza więc na wirtualną wycieczkę do Bierunia, w którym znajduje się siedziba firmy.