NEXUS ma plan podbicia światowego rynku. Jest polski akcent!

, 12 lutego 2016, 10:27

Grupa zakupowa NEXUS Automotive International SA ujawniła szczegóły kilku inicjatyw, które mają pomóc jej osiągnąć pozycję lidera na globalnym rynku Aftermarket. W nowej strategii znalazło się miejsce dla Huberta Słoka, który objął stanowisko Network Managera NEXUSa w regionie EMEA.

Plany grupy NEXUS

Grupa zakupowa NEXUS to projekt powołany do życia w 2014 r. Zrzesza dystrybutorów części do pojazdów ze wszystkich regionów świata, także dwie polskie firmy – Autos i Inter Land. Siedziba organizacji znajduje się w Genewie, ale to w innym szwajcarskim mieście – Montreux – ujawniono najważniejsze decyzje dotyczące planów dalszej działalności.

NEXUS ma ambicje międzynarodowej ekspansji. Jest już obecny w 84 państwach, ta liczba wciąż ma według zapowiedzi powiększyć się do ponad 100. Nie zapomina także o realizacji celów podstawowych, jak zwiększanie zysków firm należących do grupy. Pomóc mają w tym takie projekty jak N! Akademia – program aftermarketowy oferujący szeroką paletę szkoleń technicznych i sprzedażowych. Lepszą integrację członków grupy ma zapewnić sieciowy projekt CON!NECT, natomiast narzędzie N! SLOW MOVER ma pomóc w obrocie towarami wolno rotującymi. Członkowie będą mieli także dostęp do narzędzia analitycznego IT.

Grupa chce zwiększyć łączny skonsolidowany obrót swoich członków z obecnego poziomu 7,25 mld Euro do 9 mld Euro w tym roku.

– „Według naszej wizji NEXUS ma być liderem – już nie "pretendentem". Ponieważ to właśnie globalność jest jedną z naszych największych innowacyjności, podpisanie 50 umów o zasięgu światowym jest wydarzeniem bez precedensu w historii światowego rynku Aftermarket." – powiedział Gael Escribe, CEO NEXUSa.

Największym rynkiem dla grupy NEXUS jest obecnie Zachodnia Europa. Według planów na rok 2016 może się to zmienić, ze względu na wzrost w Ameryce Północnej. Europa Wschodnia jest obecnie trzecim rynkiem NEXUSa. Grupa planuje w najbliższym czasie zwiększyć swój udział na rynku azjatyckim, szczegółnie w regionie Chin.

Ważne stanowisko dla Polaka

Hubert Słok NEXUSNowo utworzone stanowisko w NEXUSie zajął Hubert Słok, pełniący w przeszłości funkcję managera do spraw rozwoju w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) w firmie SKF. Jako Network Manager będzie odpowiedzialny m.in. za rozwijanie nowych projektów i koordynację kontaktów pomiędzy partnerami w ramach grupy.

– „Formuła i strategia grupy NEXUS okazała się bardzo skuteczna. W ciągu zaledwie dwóch lat udało się z nawiązką zrealizować zakładane cele. Obecnie osiągany obrót na poziomie ponad 7 mld € znacząco przekracza początkowe założenia. Bez wątpienia wpływ na tak szybki wzrost ma to, co najbardziej nas wyróżnia – podejście globalne. NEXUS nie koncentruje się tylko na Europie, lecz także na rynkach takich jak Ameryka Północna, Bliski Wschód czy Afryka, które są bardzo ważne dla naszych partnerów. Naturalnie wraz z rozwojem grupy pojawiło się wiele nowych inicjatyw, projektów i stąd decyzja o utworzeniu nowego stanowiska.

Jako Network Manager będę zajmował się koordynacją współpracy pomiędzy naszymi dostawcami i członkami. Klasyfikacją ich potrzeb, a także stymulacją do osiągania nowych celów, jak np. rozwój wspólnej marki własnej czy koncepcji Nexus Auto. W realizacji założeń zwiększenia integracji i współpracy pomoże nam nowy projekt CON!NECT, który będzie interaktywnym kompendium wiedzy i platformą wymiany myśli dla wszystkich partnerów i dostawców w ramach grupy." – powiedział nam Hubert Słok.

 

Konferencja biznesowa NEXUSa odbyła się w szwajcarskim Montreux, w dniach 3-5 lutego 2016 r.

Dowiedz się więcej

Nowa międzynarodowa grupa zakupowa na polskim rynku. Branża komentuje.
Nowa międzynarodowa grupa zakupowa na polskim rynku. Branża komentuje.

Nexus Automotive International to nowa grupa zakupowa na rynku aftermarketowym. Wśród jej założycieli jest polski dystrybutor. Międzynarodowa grupa zakupowa Nexus Automotive International istnieje od 1 stycznia 2014 r. Zrzesza ona dystrybutorów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Na celowniku Nexusa są mniejsi oraz średniej wielkości dystrybutorzy. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej grupy, wśród założycieli […]

Autos w grupie Nexus Automotive
Autos w grupie Nexus Automotive

Polski dystrybutor części do pojazdów ciężarowych – Autos Sp. z o.o., wstąpił w szeregi nowej międzynarodowej grupy zakupowej Nexus Automotive International. Nexus Automotive Internationa poinformował, że firma Autos Sp. z o.o. dołączyła do organizacji 1 stycznia 2015 r. Autos Sp. z o.o. jest jednym z największych dystrybutorów części zamiennych do samochodów ciężarowych, przyczep, naczep i […]

Inter Land z Nexus Automotive
Inter Land z Nexus Automotive

Zarząd Spółki Inter Land Sp. z o.o. Sp. K., reprezentującej Auto Land Polska S.A. oraz Inter Parts Sp. z o.o. Sp. K., poinformował, że od 1 stycznia 2015 r. Inter Land będzie reprezentował na polskim rynku międzynarodową grupę zakupową Nexus Automotive International S.A. z siedzibą w Genewie. Komunikat kończy się zdaniem: „Nexus Automotive Int. to […]

NEXUS idzie jak burza – obroty większe o 1 mld euro
NEXUS idzie jak burza – obroty większe o 1 mld euro

Stosunkowo młoda grupa zakupowa NEXUS wydała komunikat, w którym chwali się wynikami finansowymi. Globalne obroty grupy osiągnęły 10 mld euro. Ten kamień miliowy grupy zostanie oficjalnie potwierdzony podczas tegorocznych targów Automechnika przez dyrektora zarządzającego Gaela Escribera. Spółka funkcjonuje już na 100 różnych światowych rynkach i jak deklaruje Gael Escriberer "NEXUS ma ambicję by stać się największą grupą zakupową […]

NEXUS idzie jak burza – obroty większe o 1 mld euro
NEXUS idzie jak burza – obroty większe o 1 mld euro

Stosunkowo młoda grupa zakupowa NEXUS wydała komunikat, w którym chwali się wynikami finansowymi. Globalne obroty grupy osiągnęły 10 mld euro, co jest wynikiem lepszym o jeden miliard euro, od wcześniejszej prognozy na poziomie 9 miliardów. Ten kamień miliowy grupy zostanie oficjalnie potwierdzony podczas tegorocznych targów Automechnika przez dyrektora zarządzającego Gaela Escribera. Spółka funkcjonuje już na […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Andrzej, 15 lutego 2016, 8:03 0 0

Gratulacje dla Huberta

Odpowiedz

Torpeda, 17 lutego 2016, 15:02 0 0

"N! Akademia - program afermarketowy" - przypadek czy celowa literówka, a jeśli tak to o jakie afery chodzi?

Odpowiedz

Kasia Skowronek, 19 marca 2016, 20:58 0 0

Skarbie, szczęścia i sukcesów w nowej pracy ;-*

Odpowiedz