Inter-Team członkiem NEXUS Automotive Central Europe

19 września 2017, 8:44

Inter-Team podpisał umowę o współpracy z NEXUS Automotive Central Europe (N!ACE), regionalnym reprezentantem globalnej grupy zakupowej NEXUS Automotive International (N!).

O dołączeniu firmy Inter-Team do NEXUS Automotive pisaliśmy już na początku bieżącego roku. Teraz, za sprawą podpisania umowy ogłoszona została oficjalnie współpraca z regionalnym reprezentantem grupy.

Inter-Team to ogólnopolski dystrybutor części samochodowych i wyposażenia warsztatów oraz dostawca kompleksowych usług dla warsztatów samochodowych. Jego sieć sprzedaży liczy obecnie niemal 80 oddziałów w Polsce i jeden oddział w Czechach. Firma jest członkiem międzynarodowego holdingu Nordic Forum z siedzibą w Kopenhadze, zrzeszającego europejskich dystrybutorów części motoryzacyjnych, a poprzez Nordic Forum jest częścią międzynarodowej Grupy HELLA, będącej jednym z 40 największych dostawców części samochodowych na świecie. Roczne wyniki sprzedaży całej Grupy wynoszą blisko 6,6 mld Euro. Pozostali członkowie Nordic Forum to FTZ (Dania) oraz Hellanor (Norwegia).

Podpisanie umowy jest kolejnym etapem zacieśnienia współpracy pomiędzy Inter-Team a grupą NEXUS.

Michał Gałusa, Dyrektor ds. sprzedaży w Inter-Team, powiedział:

Dołączenie Inter-Team do N!ACE oznacza dla nas możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń oraz podejmowania wspólnych inicjatyw prowadzących do zwiększenia konkurencyjności na wymagającym rynku dystrybucji. We współpracy z innymi partnerami z Polski będziemy mogli realizować działania, które jeszcze lepiej pozwolą nam odpowiadać na potrzeby klientów. Tworzenie się grup zakupowych na rynku dystrybucji części samochodowych jest zjawiskiem naturalnym. Polski rynek jest rozdrobniony, a zwiększona skala umożliwia negocjację większych rabatów u dostawców.  Występując jako grupa mamy też silniejszą pozycję w negocjacjach o warunki zakupów towarów i usług, co pozwala zwiększyć oszczędności zakupowe.

Waldemar Bacławski, Członek Zarządu N!AI oraz N!ACE, powiedział:

Zarząd NEXUS Automotive International SA z wielką satysfakcją powitał Nordic Forum w swoich strukturach. Skala biznesu i mocna pozycja FTZ oraz Hellanor w krajach skandynawskich umocni naszą obecność i rozpoznawalność marki NEXUS w tej części Europy.

Witamy polskiego Partnera Nordic Forum, firmę Inter-Team w naszych strukturach regionalnych. Jesteśmy przekonani, iż ta obecność zaowocuje już wkrótce wspólną aktywnością i wzmocni pozycję rynkową wszystkich podmiotów zrzeszonych w NEXUS Automotive Central Europe.

Hubert Słok, Członek Zarządu N!ACE oraz Network Manager EMEA w N!AI:

To bardzo dobra, oczekiwana decyzja. Przystąpienie Inter-Team do struktury regionalnej NEXUSA jest naturalnym krokiem w rozwoju grupy. Pozwoli w większym stopniu zacieśnić współpracę pomiędzy Partnerami w Europie Środkowo-Wschodniej i w pełni realizować strategię NEXUS: bądź globalny, działaj lokalnie.

Kooperacja w ramach N!ACE umożliwi także realizację dużych projektów centralnych NEXUSA z rozmachem niemożliwym do osiągnięcia w skali pojedynczego partnera.

NEXUS Automotive Central Europe (N!ACE) jest regionalnym przedstawicielem globalnej grupy motoryzacyjnej NEXUS Automotive International SA (N!AI). W skład N!ACE wchodzi obecnie kilkunastu członków z Polski, Litwy, Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji. Po przystąpieniu Inter-Team do N!ACE, na terenie Polski grupa jest reprezentowana przez firmy Inter Land, Inter-Team, Autos oraz podmioty zrzeszone w projekcie ‘NEXUS Specialists’.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

lokal, 19 września 2017, 8:50 2 0

Wielkie brawa dla Inter-Team za to jak spokojnie pnie się w górę. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce podium będzie wyglądało: IC, AP, IT i będzie odjeżdżało całej reszcie

Odpowiedz

ciekawy motoryzacji, 19 września 2017, 10:39 6 0

Nie do końca rozumiem ...gdzie tu sens ??? Trzech dystrybutorów z pierwszej dziesiątki AL,IP,IT ....którzy są dla siebie konkurencją w wielu miastach .....będą mieli wspólną grupę zakupową ....czyli rozumiem ten sam towar w tych samych cenach..... Tak więc po co trzech dystrybutorów ...skoro może być jeden ???? Czyżby jakaś fuzja za jakiś czas ????

Odpowiedz

motofan, 19 września 2017, 21:07 1 0

Wszystkie grupy zakupowe to jedna wielka ściema. Niby ze sobą nie konkurują a mają po jednym oddziale w tym samym mieście i wycinają się na wzajem po cichu :)

Odpowiedz