NEXUS idzie jak burza – obroty większe o 1 mld euro

12 września 2016, 15:33

Stosunkowo młoda grupa zakupowa NEXUS wydała komunikat, w którym chwali się wynikami finansowymi. Globalne obroty grupy osiągnęły 10 mld euro, co jest wynikiem lepszym o jeden miliard euro, od wcześniejszej prognozy na poziomie 9 miliardów.

Ten kamień miliowy grupy zostanie oficjalnie potwierdzony podczas tegorocznych targów Automechnika przez dyrektora zarządzającego Gaela Escribera. Spółka funkcjonuje już na 100 różnych światowych rynkach i jak deklaruje Gael Escriberer "NEXUS ma ambicję by stać się największą grupą zakupową na rynku aftermarketowym. Osiągnięcie 10 mld euro obrotów to kolejny ważny krok na tej drodze. Dzięki koncentracji wysiłków parnetrów ze 100 państw świata i 60 międzynarodowych dostawców, grupa Nexus jest na dobrym torze do realizacji założonych celów".

Grupa już niedługo ma zamiar zainteresować swoją ofertą rynek chiński. Pomóc w tym ma ustanowienie oficjalnego przedstawicielstwa i biura w Szanghaju. Ten ruch pozwoli reagować szybciej na potrzeby dynamicznego zmieniającego się rynku chińskiego. Miejscowy zespół w Szanghaju będzie nadzorowany przez Basa Dondersa.

Międzynarodowa grupa zakupowa Nexus Automotive International istnieje od 1 stycznia 2014 r. Zrzesza ona dystrybutorów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Na celowniku Nexusa są mniejsi oraz średniej wielkości dystrybutorzy. Grupa zakupowa NEXUS zrzesza także dwie polskie firmy – Autos i Inter Land. Więcej o międznarodowej strategii firmy powinniśmy dowiedzieć się na tegorocznych targach Automechnika we Frankfurcie.

Dowiedz się więcej

NEXUS ma plan podbicia światowego rynku. Jest polski akcent!
NEXUS ma plan podbicia światowego rynku. Jest polski akcent!

Grupa zakupowa NEXUS Automotive International SA ujawniła szczegóły kilku inicjatyw, które mają pomóc jej osiągnąć pozycję lidera na globalnym rynku Aftermarket. W nowej strategii znalazło się miejsce dla Huberta Słoka, który objął stanowisko Network Managera NEXUSa w regionie EMEA. Plany grupy NEXUS Grupa zakupowa NEXUS to projekt powołany do życia w 2014 r. Zrzesza dystrybutorów […]

Autos w grupie Nexus Automotive
Autos w grupie Nexus Automotive

Polski dystrybutor części do pojazdów ciężarowych – Autos Sp. z o.o., wstąpił w szeregi nowej międzynarodowej grupy zakupowej Nexus Automotive International. Nexus Automotive Internationa poinformował, że firma Autos Sp. z o.o. dołączyła do organizacji 1 stycznia 2015 r. Autos Sp. z o.o. jest jednym z największych dystrybutorów części zamiennych do samochodów ciężarowych, przyczep, naczep i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!