Ralf Schmid nowym przewodniczącym rady nadzorczej UNIWHEELS AG

, 20 stycznia 2016, 14:37

Mając za sobą ponad 26 lat doświadczeń operacyjnych na stanowiskach kierowniczych w branży motoryzacyjnej i przez blisko 20 lat pełniąc funkcję wspólnika zarządzającego Grupy UNIWHEELS, a następnie prezesa zarządu notowanej obecnie na giełdzie papierów wartościowych spółki UNIWHEELS AG, Pan Ralf Schmid ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska członka zarządu z dniem 21.01.2016 i zamierza objąć funkcję członka rady nadzorczej. Schmid zastąpi Beatę Olejnik na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej i wraz z pozostałymi członkami rady nadzorczej i zarządu będzie odpowiadać przede wszystkim za rozwój strategiczny oraz dalszy wzrost Grupy.

Z dniem 21.01.2016 były członek zarządu Działu Motoryzacji (Automotive Division), dr Thomas Buchholz, zostanie nowym prezesem zarządu UNIWHEELS AG. Stojąc na czele działu dostawców, dr Buchholz już był odpowiedzialny za około 85% wolumenu transakcji UNIWHEELS. Działem akcesoriów, stanowiącym około 15% obrotów, będzie kierować jego kolega z zarządu i Dyrektor Finansowy (CFO) – dr Karsten Obenaus.

Holding rodzinny UNIWHEELS Holding (Malta) Ltd., będący własnością panów Ralfa i Michaela Schmidów, będzie nadal posiadać 61,3% Grupy UNIWHEELS jako akcjonariusz większościowy. Pozostałe akcje znajdujące się w tzw. wolnym obrocie (free float), tj. 38,7%, będące przedmiotem obrotu na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, są rozproszone pomiędzy różnymi renomowanymi inwestorami europejskimi.

– „Silny wzrost i zrównoważony rozwój naszej firmy aż po obecnie notowaną na giełdzie Grupę znalazły swoje odzwierciedlenie również w przyszłym składzie zarządu oraz rady nadzorczej. Jestem przekonany, że powołanie dr Buchholza na prezesa zarządu i dr Obenausa na Dyrektora Finansowego (CFO) będzie znakomitym rozwiązaniem dla naszego zarządu. W składzie zarządu UNIWHEELS AG posiada dwóch bardzo doświadczonych specjalistów w branży zaopatrzenia motoryzacji. W związku z tym nasza Grupa jest bardzo dobrze przygotowana do realizacji nadchodzących zadań związanych z planowanym rozwojem. Co więcej dr Buchholz, będąc szefem działu motoryzacji, mógł pomyślnie go rozwijać: w związku z tym portfel zamówień jest zapełniony na przyszłość, a j bardzo szeroka w tej chwili baza odbiorców została jeszcze powiększona, dzięki czemu moglibyśmy kontynuować budowę naszej pozycji rynkowej jako dostawcy w sektorze premium” – powiedział założyciel UNIWHEELS, pan Ralf Schmid, i dodał – „Nowe stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej również pozwoli mi na bardziej efektywne wspieranie kierunku strategicznego oraz rozwoju UNIWHEELS AG dzięki temu, że w przyszłości nie będę już zajmował się bieżącymi zadaniami operacyjnymi.” – dodał.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

zenek, 21 stycznia 2016, 19:05 0 0

Wszystko fajnie tylko kogo to?????

Odpowiedz