Akumulatory AGM i ECM w ofercie Centry

, 30 maja 2012, 14:47

Centra poszerza swój asortyment o akumulatory typu AGM i ECM, które odpowiadają wymaganiom samochodów z systemami Start & Stop oraz układami hamowania regeneracyjnego. Oferta Centry poszerza się o sześć typów akumulatorów.

– „Strategia rozwoju, która zakłada wzrost udziału akumulatorów typu AGM i ECM w ogólnej sprzedaży firmy, dotyczy też bezpośrednio poznańskiej fabryki. To właśnie w Poznaniu powstają dwie hale produkcyjne dedykowane specjalnie tej linii produktowej” – powiedział Jarosław Nadstazik, marketing manager Exide Technologies S.A.

Centra AGM

Akumulatory Centra AGM (Absorbent Glass Mat) są całkowicie bezobsługowe, zapewniają optymalne działanie w samochodach z systemem Start & Stop, gdzie ilość rozruchów na dobę jest nawet kilkadziesiąt razy większa niż w standardowym pojeździe. Akumulator umożliwia także przyjęcie wysokiego ładunku, co jest istotne dla innych zaawansowanych funkcjonalności, jak np. hamowanie regeneracyjne, czy inteligentny alternator.

Centra AGM to produkt trzykrotnie bardziej wydajny, mając na uwadze ilość rozruchów, niż standardowy akumulator. Jest on montowany w kabinie pasażera lub części bagażnikowej auta.

Centra ECM

Centra ECM (Enhanced Cycling Mat) to bezobsługowe akumulatory technologicznie przystosowane do pojazdów mikrohybrydowych klasy podstawowej, wyposażonych w system Start & Stop. Od akumulatorów AGM różnią się tym, że mogą być montowane w komorze silnika samochodu.

Akumulatory AGM i ECM są oferowane od jakiegoś czasu pod marką Exide. Europejskie fabryki Exide opuściło już ponad 2,5 miliona sztuk takich akumulatorów. W 2013 roku w Poznaniu zostaną uruchomione nowe linie do ich produkcji – Exide zwiększy wtedy swoje moce produkcyjne o kolejne 1,5 miliona sztuk rocznie.

Exide Assistance dla nowych akumulatorów

Exide Technologies S.A. poszerza również pakiet usługi Assistance dla swoich produktów. Usługa Assistance, dostępna wcześniej dla produktów gamy Centra Futura, dostępna jest teraz także dla akumulatorów Exide Premium. Usługa pod nazwą Exide Assistance będzie integralną częścią każdego zakupionego akumulatora Exide Premium i Centra Futura. Obejmuje bezpłatną pomoc w uruchomieniu pojazdu w sytuacji stwierdzenia nieprawidłowego działania akumulatora (bez względu na to, czy jest to wada fabryczna, czy usterka spowodowana złą eksploatacją) przez dwa lata od zakupu. Usługę świadczy firma Starter. Z pomocy można skorzystać z każdego miejsca w Polsce, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wystarczy tylko mieć przy sobie prawidłowo wypełnioną kartę gwarancyjną.

Dowiedz się więcej

Nowy katalog akumulatorów Centra
Nowy katalog akumulatorów Centra

W nowym katalogu akumulatorów do samochodów osobowych przedstawiono aktualną ofertę akumulatorów marki Centra, które dostępne będą w sezonie 2010/2011. Po raz pierwszy katalog został poszerzony o prezentację gamy akumulatorów Exide Micro-hybrid. Wszystkie produkty zostały dokładnie opisane. Katalog zawiera zaktualizowane tabele zastosowań akumulatorów.

Exide zasila miliony aut z Start-Stop
Exide zasila miliony aut z Start-Stop

Firma Exide Technologies wyprodukowała w Europie 2,5 miliona akumulatorów do pojazdów z systemem Start-Stop w ciągu dwóch lat. Koncern zainwestuje kolejne 80 milionów dolarów w zwiększenie możliwości produkcyjnych na Starym Kontynencie. W 2004 roku Exide Technologies rozpoczął dostarczanie akumulatorów do pojazdów z system start-stop. Wykonane były w technologii AGM (Absorbent Glass Mat) i trafiały do […]

Nowe typy i obudowy akumulatorów ZAP Sznajder
Nowe typy i obudowy akumulatorów ZAP Sznajder

Oferta ZAP Sznajder Batterien poszerzyła się o nowe typy akumulatorów Silver Japan (wśród nich 100 Ah i 80 Ah) oraz akumulator Plus Japan 100 Ah w ulepszonej obudowie. Wszystkie akumulatory dostępne są w wersjach z plusem po prawej i po lewej stronie. Silver Japan W sierpniu 2011 r. w ofercie marki Sznajder Batterien pojawiły się […]

Exide rusza z nową akcją „Akumulatorowa Złota Jesień”
Exide rusza z nową akcją „Akumulatorowa Złota Jesień”

Wraz z końcem wakacji Exite Technologies S.A rozpoczyna kolejna akcję promocyjną, która jest dedykowana Punktom Sprzedaży Detalicznej. Najlepsi uczestnicy akcji mogą stać się posiadaczami cennych nagród w zamian za symboliczną złotówkę "Akumulatorowa Złota Jesień” potrwa od 24 sierpnia do 12 października 2012 r. Najlepsi klienci Exide (Punkty Sprzedaży Detalicznej) zostaną obdarowani atrakcyjnymi przedmiotami sprzedaży premiowej […]

Promocja na produkty Varta i Energizer
Promocja na produkty Varta i Energizer

Kupując akumulatory firm Varta bądź Energizer w sieci Moto-Profil, można teraz otrzymać w prezencie sprzęt narciarski lub przedpłacone karty płatnicze. Promocja na akumulatory Varta i Energizer Akcja promocyjna trwa od 22 października do 30 listopada 2012 r. Jednorazowy zakup akumulatorów Varta bądź Energizer w tym okresie, w określonych progach zakupowych, premiowany jest wysokiej klasy sprzętem […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 6 czerwca 2012, 11:17 0 0

Centra już dawno spadła do3 ligi.. Nic jej już nie pomoże..

Odpowiedz