Joker na rynku kluczy

, 21 maja 2012, 12:28

Chcąc usprawnić pracę użytkownikom narzędzi ręcznych, niemiecka firma Wera, stworzyła nową generację kluczy Joker. Od niedawna w sklepie ProfiTechnik dostępny jest nowy model płasko-oczkowego klucza Joker z wbudowaną funkcją grzechotki. Jest to produkt przystosowany do pracy w miejscach wąskich z ograniczonym dostępem, gdzie tradycyjne narzędzia zawodzą.

Od strony technologicznej w modelu Jokera została udoskonalona i rozbudowana rozwarta część główki klucza dająca pięć nowych funkcjonalności użytkowych.

  • Przytrzymywanie – specjalnie wyprofilowana główka klucza umożliwia przenoszenie nakrętek i śrub do miejsca ich przeznaczenia.
  • Aktywny ogranicznik zapobiega ześlizgiwaniu się Jokera z główki śruby utrzymując klucz w jednym miejscu, przez co kieruje uwagę i siłę użytkownika tylko na czynność pokręcania.
  • Podwójny profil sześciokątny wyposażony w wymienną, hartowaną płytkę metalową z bardzo twardymi ząbkami przymocowany jest do szczęki klucza. Ten system stabilnie chroni klucz przed ześlizgiwaniem się z główki śruby nawet przy szybkich obrotach.
  • Standardowy kąt pracy klucza to 60⁰, przez zastosowanie prostej główki Joker minimalizuje kąt odkręcania, kontrolowania i dokręcania śrub do 30⁰. 
  • Grzechotka zlokalizowana na drugim końcu Jokera wyposażona jest
    w 80 drobnych zębów o mikro podziałce przeznaczonych do sprawnej pracy w wąskich przestrzeniach.

 

Jeśli chodzi o trwałość Joker został wyposażony w odkuwane szczęki o specjalnej geometrii. Do produkcji wykorzystano bardzo wytrzymałą stal chromowo-molibdenową i powleczono powłoką niklowo-chromową chroniącą przed zużyciem i korozją.

Joker występuje w rozmiarach 10, 13, 17 i 19 mm oraz w 4-częściowych zestawach. Cena modelu waha się od 81 do 131 zł.

Przeznaczeniem Jokera jest montaż, dokręcanie, regulowanie, odkręcanie podzespołów w przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym.

Więcej informacji na stronie dystrybutora www.ProfiTechnik.pl

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 24 maja 2012, 8:52 0 0

no,nareszcie zarobimy(mechanicy)

Odpowiedz