Valeo wprowadza dokładany system monitorowania martwego pola

, 10 grudnia 2019, 10:39

Firma Valeo wprowadza na rynek nowy produkt przeznaczony do samochodów, które fabrycznie nie zostały wyposażone w system monitorowania martwego pola w lusterkach. Teraz dzięki zestawowi Valeo Safe Side, można łatwo doposażyć każde auto w system zwiększający bezpieczeństwo jazdy.

Jak działa?

System monitorowania martwego pola Valeo Safe Side umożliwia bezpieczną i bardziej wygodną jazdę każdego dnia. Dzięki bezinwazyjnym czujnikom RADAR, system wykrywa pojazdy w martwym polu i ostrzega kierowcę za pomocą sygnałów wizualnych i dźwiękowych.

Kiedy kierowca jest wyprzedzany przez inny pojazd, system ostrzega go żółtym światłem.Jeśli kierowca używa kierunkowskazu, a inny pojazd znajduje się w martwym polu, system ostrzega go czerwonym światłem i sygnałem dźwiękowym.Tryb nocny włącza się, gdy włączone są tylne światła lub reflektory, zapewniając bardziej komfortowe ostrzeganie w ciemnościach.

Zestaw składa się z następujących elementów:

  • Dwa czujniki radarowe 79 GHz – Instaluje się je w nieinwazyjny sposób. Charakteryzują się zasięgiem wykrywania do 5 metrów i działają w temperaturze od -40c do + 85c.

  • Dwa wyświetlacze wewnętrzne – Są to wyświetlacze, które instaluje się wewnątrz auta. Istnieje dowolność wyboru miejsca ich instalacji.

  • Jednostka centralna ECU – Ponadto w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne przewody i akcesoria do montażu oraz kalibracji.

Zaleca się, aby montaż zestawu Valeo Safe Side został wykonany przez profesjonalistę, co oznacza, że dla warsztatów niezależnych jest to okazja na poszerzenie swojej oferty. Dzięki Valeo Safe Side mogą oni zaoferować swoim klientom dodatkową usługę w postaci montażu systemu znanego głównie z nowych i droższych samochodów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Krzysztof ze Skawiny, 11 grudnia 2019, 13:11 1 0

Fajne urządzenie. Przyda się na pewno na autostradzie i w nocnych warunkach.
Gdybyście jeszcze nie zatruwali Skawiny (używając filtrów na kominach), produkując swoje produkty, to byłoby już super.

Odpowiedz

Anonim, 2 lutego 2020, 17:50 0 0

Gdzie można kupić te czujniki.? Jaka jest ich cena zakupu i montażu

Odpowiedz