Jakie opony będą sprzedawać się coraz lepiej? Wnioski z konferencji Continental.

, 28 października 2019, 10:28

Najważniejsze informacje o rynku sprzedaży opon w Polsce podano podczas konferencji prasowej firmy Continental. Producent zwrócił także uwagę na swoją aktywność na innych polach motoryzacji – m.in. w segmencie nowych technologii i pojazdów autonomicznych.

Rynek sprzedaży opon w Polsce

W porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, póki co w Polsce w pierwszych trzech kwartałach sprzedało się mniej opon do samochodów osobowych i to aż o 7,1%. Jest to wynik poniżej średniej europejskiej – na rynkach Starego Kontynentu sprzedaż spadła, ale tylko o 3%. Producenci nie załamują jednak rąk, gdyż wzrasta sprzedaż w najbardziej dochodowych sektorach rynku, takich jak opony do felg powyżej 17 cali. Ma to związek z rynkową ekspansją SUVów. Wzrost sprzedaży na poziomie ok. 18% w tym sektorze jest wyższy niż na rozwiniętych rynkach europejskich. Producent spodziewa się, że ta tendencja będzie trwać nadal, a udział takich opon w ogólnej sprzedaży będzie rósł. Rynkowym trendem jest także wzrost sprzedaży opon całorocznych, zauważalny w całej Europie.

Continental od dłuższego czasu próbuje zerwać łatkę firmy kojarzonej wyłącznie z oponami. Zakres działań koncernu jest o wiele szerszy, szczególnie w segmencie nowatorskich rozwiązań dla pojazdów przyszłości. Więcej o na ten temat można przeczytać tutaj.

Niemiecka firma wiele mówi o nowej erze w mobilności, o zmianie dotychczasowego sposobu myślenia na temat przemieszczania się. Wśród kluczowych trendów w branży automotive, Continental wymienia łączność pojazdów z otoczeniem i zrównoważony rozwój. Wskazuje, że producenci rozwiązań dla samochodów muszą dziś nawiązywać partnerstwa z przedstawicielami sektora cyfrowego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Sporo miejsca podczas konferencji poświęcono także rynkowi ciężarowemu – oponom oraz rozwiązaniom technologicznym dla flot. Podkreślono, że na tym rynku panuje obecnie niepewność przyszłości związana z Brexitem. Więcej o zaangażowaniu Continentala na rynku pojazdów ciężarowych można przeczytać tutaj.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!