Program sponsoringu Meyle na 2019 r.

, 5 kwietnia 2019, 10:18

W 2019 r. hamburski producent Meyle zamierza aktywnie angażować się w sporty motorowe i będzie kontynuować swoją działalność, jako sponsor Truck Racing i serii wyścigów DRIFT UNITED. Ponadto Meyle zostanie oficjalnym sponsorem zespołu T3 Motorsport w seriach ADAC GT Masters, 24H Series, NES 500.     

W Truck Racing Meyle działa od 2014 r. i będzie kontynuować swoje zaangażowanie także w 2019 r. W przyszłym sezonie Meyle po raz pierwszy będzie wspierać zespół utworzony wokół kierowcy wyścigowego Saschy Lenza. Obok technicznego wyposażenia ciężarówki wyścigowej o mocy powyżej 1000 KM w części oddaje do dyspozycji swoich inżynierów, którzy będą pomagali w warsztacie i w trakcie wyścigów jako partnerzy techniczni.

W tym roku Meyle rozszerza swoją działalność poprzez zaangażowanie w kolejną profesjonalną serię wyścigów z zespołem T3 Motorsport GmbH. Zespół ten będzie startował w Audi R8 LMS GT3 w 13 edycji ADAC GT Masters. Inżynierowie z Meyle będą wspomagali młodych kierowców Maximiliana Paula i Simona Reichera. Meyle wspiera także program rozwoju talentów zespołu T3 Motorsport, w którym wykorzystane zostaną Audi RS3 LMS TCR i VW Scirocco Cup. Te samochody i zespół będzie można zobaczyć nie tylko w NES 500, ale także w 24H Series. Nowy sezon ADAC GT Masters rozpoczyna się 26 kwietnia 2019 r. w Oschersleben. Oficjalne przedsezonowe testy ADAC GT Masters są zaplanowane na 9 i 10 kwietnia 2019 r. na tym samym torze w okolicach Magdeburga.

Oprócz zaangażowania w europejskiej serii wyścigów ciężarówek i zawodach samochodów turystycznych Meyle będzie w 2019 r. ponownie głównym sponsorem niemieckiej ligi driftowej DRIFT UNITED. Dzięki analizie zamontowanych części zbierane są cenne informacje przydatne podczas doskonalenia produktów. W zeszłym roku w wyniku tej współpracy powstał prototyp osi przedniej do indywidualnego pojazdu driftowego. Prace rozwojowe i testy są realizowane w ścisłej współpracy z DRIFT UNITED.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!