Moto-Profil w rankingu tygodnika Forbes

, 24 października 2018, 6:08

Spółka Moto-Profil została sklasyfikowana na liście największych polskich firm prywatnych opracowanej przez tygodnik „Forbes”.

W rankingu „Forbesa” Moto-Profil zajął 77. miejsce. Listę „Największe Polskie Firmy Prywatne 2018” przygotowano na podstawie danych finansowych dotyczących wartości firm (Enterprise Value – EV). Autorzy klasyfikacji podkreślili m.in. konsekwentny rozwój przedsiębiorstwa, jego skalę działania oraz fakt, że Moto-Profil niedawno uplasował się wśród najbardziej inspirujących europejskich spółek w zestawieniu londyńskiej giełdy.

– Rok 2018 jest dla nas wyjątkowy, ponieważ obchodzimy 25-lecie istnienia. Tym bardziej cieszą nas biznesowe wyróżnienia, odnoszące się zarówno do rodowodu firmy, jak i podkreślające intensywny wzrost jej wartości. Jesteśmy jednym z największych przedsiębiorstw w branży dystrybucji części oraz akcesoriów motoryzacyjnych w Polsce i Europie. Nasz sukces przekłada się na rozwój partnerów biznesowych, wśród których znaczącą część również stanowią polskie, prywatne firmy – mówi Bogumił Papierniok, wiceprezes zarządu Moto-Profil.