„Phoenix Sariensis”dla FHU Górecki

, 11 marca 2009, 0:00

Firma Hadlowo-Usługowa “Górecki otrzymała nagrodę „Phoenix Sariensis” za całokształt osiągnięć i promowanie miasta Żory. Pomysłodawcą nagrody był 10 lat temu prezydent miasta Żory.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 13 lutego 2009r na scenie na Starówce w Żorach przy wypełnionej po brzegi widowni.

Po prezentacji na kinowym ekranie filmowych wizytówek wszystkich nominowanych, prezydent, który przewodniczy kapitule Nagrody, zaprosił na scenę kolejno wszystkich tegorocznych laureatów.

Nagrodę Phoenix Sariensis otrzymali: Firma Handlowo-Usługowa “Górecki, przedsiębiorstwo “Fabet”, Barbara Kieczka współautorka, m.in. wydanej w ubiegłym roku, staraniem TMMŻ, wspomnieniowej publikacji, pt. “Przedwojenne miasto Żory i jego mieszkańcy. Od rynku w stronę Dolnego Przedmieścia, ulicy Dworcowej i Zostawy” oraz Ludwik Wróbel – Ślązak Roku 2008 i wiceminister w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego – Adam Zdziebło.

– Dziękuję pracownikom firmy, bo to oni głównie zasłużyli na tą nagrodę, dziękuję klientom, bo bez nich tej nagrody by też nie było, mieszkańcom dzielnicy Rój i mojej żonie – mówił Bronisław Górecki – sprawca sukcesu swojej firmy, prężnie działającej w branży motoryzacyjnej.

Zapytany na konferencji prasowej o to, czy z perspektywy kogoś, kto prowadzi interesy w całej Polsce, zmieniłby lub poprawił coś w Żorach, stwierdził, że często nie doceniamy tego co mamy. Bardzo ciepło wypowiadał się też o mieszkańcach Roju, o których mówił, że chętnie angażują się w prace na rzecz swojej dzielnicy. – Jeśli jest coś do zrobienia, nikogo nie trzeba długo prosić. Ludzie chętnie pomagają. To bardzo ważne… – podkreślał, pomijając własne zaangażowanie w przedsięwzięcia kulturalne i działalność lokalnych organizacji sportowych.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 11 marca 2009, 0:00 0 0

Nareszcie jakaś nagroda! :-)

Odpowiedz