MANN-FILTER na targach Automechanika 2008

27 sierpnia 2008, 0:00

Materiały filtracyjne odporne na biopaliwa, efekty oszczędnościowe w zużyciu paliwa i emisji Co2 poprzez regularną wymianę filtrów oraz potencjalnie nowe techniki symulacji w rozwoju produkcji – będą wiodącymi tematami koncernu MANN+HUMMEL i jego marki MANN-FILTER podczas targów Automechanika 2008 we Frankfurcie.

MANN+HUMMEL prowadzi prace badawczo-rozwojowe w kierunku optymalizacji mediów filtracyjnych i komponentów dla rosnącej liczby stosowanych biopaliw. Obecnie na świecie jest stosowanych blisko 30 różnych rodzajów biopaliw.

W laboratoriach MANN+HUMMEL bada się różne parametry i układa różne kombinacje rozwiązań. Zdobyty w ten sposób know-how firma stawia do dyspozycji wszystkim swoim przedsiębiorstwom na świecie i stwarza podstawy dla dalszej optymalizacji materiałów filtracyjnych i komponentów w związku z wzrastającym zastosowaniem biopaliw. MANN-FILTER poinformuje podczas Automechaniki o stanie prac oraz gotowej ofercie w zakresie filtrów w jakości wyposażenia fabrycznego, które zostały wyprodukowane specjalnie z przeznaczeniem dla współpracy najpopularniejszymi biopaliwami.

Kolejnym tematem z zakresu ochrony środowiska jaki zaprezentuje MANN-FILTER we Frankfurcie będą filtry wymienne (puszkowe).

Silnik pojazdu zużywa część swojej wydajności na utrzymanie się w ruchu. Im ten udział jest mniejszy, tym więcej wydajności jest przeznaczany na jazdę i tym mniejsze są wynikające z tego obciążenia dla środowiska i klimatu. Ważnym elementem utrzymania niskiej utraty wydajności jest właściwa częstotliwość wymiany filtrów. Regularna wymiana filtra powietrza chroni czujnik dmuchawy przed zanieczyszczeniem i przyczynia się do powstawania optymalnej mieszanki powietrza – paliwa oraz ogranicza utratę ciśnienia w trakcie zasysania. To z kolei ma wpływ na ograniczenie zużycia paliwa, spadek emisji CO2 oraz zwiększenie trwałości silnika.

Kolejnym przyszłościowym polem w pracach MANN+HUMMEL będzie symulacja procesów filtracyjnych. Poprzez szczegółowe przedstawienie procesów filtracyjnych w trójwymiarowej strukturze włókien udało się po raz pierwszy zbadać rachunkowo wydajność mediów filtracyjnych. Nowoczesne programy symulacyjne pomagają dopasowywać struktury mediów filtracyjnych dokładnie do wymagań klientów.

Z drugiej strony wspomagają one i przyspieszają rozwój kompleksowych systemów filtracyjnych. Symulacja procesów filtracyjnych pomaga znacznie skrócić czas badań. Jednocześnie rosnąca wydajność obliczeniowa systemów komputerowych otwiera nowe możliwości optymalizacji rozwoju nowych produktów.

MANN+HUMMEL na targach Automechanika 2008 we Frankfurcie: hala 3, stoisko A50 i A51

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!