Pierwszy rozrusznik start-stop z podwójną cewką w aftermarkecie

, 10 stycznia 2017, 15:37

DENSO wprowadziło do oferty dla rynku wtórnego pierwszy rozrusznik start-stop z podwójną cewką (TS) o numerze katalogowym DSN1365. Nowy rozrusznik ma zastosowanie w pojazdach Land Rover Discovery Sport (14-) oraz Range Rover Evoque (11-).

Zastosowana w rozruszniku technologia pozwala na ponowne uruchomienie silnika podczas gdy wciąż się on obraca, dzięki czemu czas rozruchu skraca się nawet o 1,5 sekundy w porównaniu do standardowych systemów start-stop.

rozrusznik_start-stop_denso

Czas potrzebny na ponowne uruchomienie silnika jest kluczowym czynnikiem dla układów start-stop. DENSO opracowało rozrusznik z podwójną cewką, który umożliwia ponowne uruchomienie silnika zanim jego obroty spadną do zera, jak ma to miejsce w przypadku standardowego rozrusznika start-stop. Nowy rozrusznik DENSO umożliwia ponowne uruchomienie silnika bez zauważalnego opóźnienia. W połączeniu z wysokiej jakości, wydajnym alternatorem, akumulatorem oraz systemem hamowania z odzyskiem energii, rozrusznik start-stop DENSO umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa o ponad 7 procent.

zastosowania

Więcej informacji na temat rozruszników DENSO można znaleźć na stronie www.denso-am.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!