Trzy nowości Boscha zaprezentowane na żywo

9 czerwca 2016, 9:00

Bosch zorganizował konferencje, na której pochwalił się nowym wyposażeniem warsztatowym. Wśród nowości znalazły się: akumulatorowy klucz udarowy z silnikiem, L-BOXX Bay – mobilna stacja ładowania elektronarzędzi i profesjonalne myjki wysokociśnieniowe Bosch.

Nowy klucz udarowy GDS 18 V-EC 250 Professional

Pierwszą zaprezentowaną nowością był akumulatorowy klucz udarowy GDS 18 V-EC 250 Professional. Klucz wyróżnia 30% dłuższy czas pracy akumulatora oraz do 100% dłuższa żywotność w porównaniu do kluczy udarowych z konwencjonalnymi silnikami. Nowością są także wiertła HEX-9 MultiConstruction zapewniające wydajną pracę. Kluczowym elementem nowego narzędzia jest bezszczotkowy silnik EC, który jest całkowicie bezobsługowy i wyróżnia się wysoką sprawnością. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą dłużej pracować na jednym cyklu ładowania akumulatora. Dodatkowo użycie technologii bezszczotkowej powoduje mniejsze straty ciepła i sprawia, w połączeniu z systemem EMP (Electronic Motor Protection) chroniącym przed przeciążeniem, że narzędzia się nie przegrzewają.

Technologia EC sprawia, że narzędzia są lżejsze i bardziej poręczne.


Klucz udarowy 18 V GDS 18 V-EC 250 Professional oferuje wysoki moment obrotowy 250 Nm przy obrotach w prawo i w lewo. Waży zaledwie 1,9 kg i wyróżnia się najlepszą relacją mocy do wagi w tej klasie narzędzi. Urządzenie ma kompaktową konstrukcję z wąską rękojeścią. Blokada kulowa uchwytu czworokątnego  ½ cala umożliwia szybką i łatwą wymianę klucza nasadowego. Akumulatorowy klucz udarowy jest ponadto wyposażony w oświetlenie LED umieszczone w głowicy. 

 

Mobilna stacja ładowania elektronarzędzi

Najbardziej innowacyjną nowością była zaprezentowana mobilna stacja ładowania elektronarzędzi. Bosch konsekwentnie rozwija system bezprzewodowego ładowania narzędzi akumulatorowych, który nazywa Wireless Charging. Do rozwiązania stacjonarnego oraz ładowarki samochodowej dołącza właśnie mobilna stacja ładowania Wireless Charging L-BOXX Bay. Mobilna stacja ładowania Wireless Charging L-BOXX Bay umożliwia naładowanie akumulatora o pojemności 2,0 Ah do 80% w zaledwie 35 minut, a do pełna –  w 45 minut. Akumulator o pojemności 4,0 Ah można naładować do 80% w 65 minut oraz do pełna w 85 minut. Stację można zamonotwać w aucie dostawczym i podłączyć do samochodowej instlacji elektrycznej.

Wytrzymałą stację Wireless Charging L-BOXX Bay można wygodnie zamontować w pojeździe, integrując ją np. z systemem zabudowy pojazdów specjalistycznych firmy Sortimo.

 

Myjki wysokociśnieniowe Bosch

Ostatnią prezentowaną nowością były wysokociśnieniowe myjki, których nie może zabraknąć w żadnym profesjonalnym warsztacie. Bosch rozszerzył program myjek wysokociśnieniowych GHP o nową linię Prima. W jej skład wchodzi 5 kompaktowych urządzeń do codziennego użytku.
Myjki z linii Prima oferują wysoką skuteczność czyszczenia dzięki jakości pompom z tłokami wykonanymi ze stali nierdzewnej i silnikom indukcyjnym o mocy od 2200 do 2600 W. Linia Prima obejmuje 5 modeli myjek: GHP 5-55, GHP 5-65, GHP 5-65 X, GHP 5-75 i GHP 5-75 X. Głowice cylindra, wlot i wylot wody są w tych modelach wykonane z mosiądzu, co zwiększa ich trwałość i zapewnia długi okres eksploatacji.
Myjki Prima oferują ciśnienie od 115 do 140 barów oraz wydajność pompy od 500 do 560 l/h.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Targi ProfiAuto Show 2016: Bosch
Targi ProfiAuto Show 2016: Bosch

Bosch po raz kolejny na targach zaprezentował innowacyjne rozwiązania wyposażenia warsztatowego, w tym bezłyżkową montażownicę do opon, tester wtrysków paliwa czy także podnośniki warsztatowe. Wspomnianą nowością była bezłyżkowa montażownica TCE 4470. Zamiast łyżki zastosowano tu rozwiązanie, które nazwano „magic finger” tzw. pazur, który ściąga oponę. Dzięki temu rozwiązaniu, nie ma potrzeby używania siły przez zdejmującego […]

40 lat sondy lambda Boscha
40 lat sondy lambda Boscha

W ciągu czterech dekad Bosch wyprodukował miliard czujników odpowiedzialnych za czystość spalin. Sonda lambda jest inteligentnym strażnikiem czystości spalin w układzie wylotowym silnika bowiem mierzy skład gazów wydechowych. To rozwiązanie pozwoliło na dokładne dozowanie ilości wtryskiwanego paliwa, a tym samym na powstanie bardzo efektywnych i czystych silników. Ten czujnik tlenu potrafi jednak jeszcze więcej. Na […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!