Nowa hybryda na oponach Yokohamy

, 6 maja 2016, 14:07

Opony Yokohama zostały wybrane na oryginalne wyposażenie nowej hybrydowej Toyoty Prius IV. W Europie i Japonii montowanym fabrycznie ogumieniem będzie BluEarth E70 w rozmiarze 215/45R17 87W, zaś w Ameryce – całoroczne BluEarth S34.

BluEarth E70 produkowana jest z zastosowaniem elementów ekologicznej technologii, opracowanej przez japońską markę Yokohama. Opatentowana mieszanka gumy, łącząca polimer, olejek pomarańczowy oraz podwójną krzemionkę, pozwala uzyskać niskie opory toczenia. Jednocześnie wysoka elastyczność zwiększa powierzchnię styku bieżnika z nawierzchnią, gwarantując doskonałą przyczepność i długie przebiegi. Dzięki pięciożebrowej konstrukcji opona jest cicha.

Wybrana przez Toyotę na amerykańskie drogi całoroczna opona BluEarth S34 wyróżnia się dobrymi właściwościami jezdnymi przy zachowaniu bezpieczeństwa i wysokiej efektywności paliwowej.

Czwarta generacja Priusa wyposażona jest w udoskonalony typ napędu hybrydowego, mniejszy i lżejszy od poprzednich. W silnikach elektrycznych poprawiono stosunek mocy do masy, a sprawność termodynamiczna silnika benzynowego wzrosła z 38,5% do 40% – to najlepszy wynik na świecie dla silników benzynowych. Nowe rozwiązania mają zapewnić spadek zużycia paliwa o 15%.

Dowiedz się więcej

Opony do nowej Mazdy CX-9
Opony do nowej Mazdy CX-9

Opony japońskiego koncernu YOKOHAMA wybrano na oryginalne wyposażenie nowej Mazdy CX-9. Montowanym fabrycznie ogumieniem jest dedykowana SUV-om opona premium GEOLANDAR H/T G056. Opony GEOLANDAR H/T G056, w rozmiarze 255/60R18 107H oraz 255/60R18 108H, stały się oficjalnym wyposażeniem modelu Mazdy CX-9, należącego do segmentu samochodów typu SUV. Poddany lifitingowi flagowy model Mazdy zadebiutował na amerykańskim rynku […]

YOKOHAMA ze srebrem w rankingu opon „Evo”
YOKOHAMA ze srebrem w rankingu opon „Evo”

Letnia opona ADVAN Sport V105 została wyróżniona w kompleksowym teście opon brytyjskiego magazynu „Evo”. Flagowy model marki YOKOHAMA, przeznaczony do samochodów osobowych o dużej mocy, uzyskał bardzo dobre wyniki w konkurencjach na mokrej nawierzchni. Opona po raz kolejny zajęła drugie miejsce w ostatecznym podsumowaniu, ze stratą zaledwie 0,2 punktu procentowego do zwycięzcy. W tegorocznym rankingu […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!