Klocki hamulcowe Ferodo Eco-Friction najlepsze w niezależnych testach MIRA

, 22 kwietnia 2016, 16:17

Federal-Mogul Motorparts opublikował wyniki testu nisko i bezmiedziowych klocków hamulcowych Ferodo Eco-Friction. Testy efektywności hamowania zostały przeprowadzone w niezależnym ośrodku badawczym MIRA w Wielkiej Brytanii. Wynika z nich, że klocki hamulcowe Ferodo Eco-Friction poprawiły o 10% siłę hamowania Volkswagena Golfa 6.

– „Ferodo oferuje warsztatom najnowsze technologie stosowane przez znanych producentów pojazdów na pierwszy montaż. Testy Eco-Friction w ośrodku MIRA wykazały, że nasze wysokiej jakości produkty nie tylko chronią środowisko, ale również poprawiają bezpieczeństwo” – mówi Jerome De Bruycker, Brand Marketing Director z Federal-Mogul Motorparts. – „Technologia Eco-Friction z wyprzedzeniem spełnia wymogi prawne zabraniające stosowania miedzi w materiałach ciernych. Miedź jest jednym z głównych składników tradycyjnych klocków hamulcowych. Nam udało się znaleźć jej substytuty, gwarantujące taką samą lub lepszą efektywność hamowania w porównaniu ze standardową, miedziową mieszanką cierną” – dodaje.

Podczas szczegółowych testów w ośrodku badawczym MIRA oceniano efektywność hamowania bezmiedziowych klocków Eco-Friction w porównaniu z czterema konkurencyjnymi produktami, wykorzystując samochody osobowe Volkswagen Golf 6, Renault Captur oraz auta dostawcze Peugeot Boxer i Fiat Ducato. Klocki hamulcowe Eco-Friction zwiększyły siłę hamowania VW Golfa ze 100 km/h o 10%, a z prędkości 115 km/h o 17%. Testy Renault Captur wykazały 10% lub 15% poprawę efektywności hamowania. Podobnie było w przypadku prób hamowania Peugeota Boxera i Fiata Ducato. W ich przypadku droga hamowania skróciła się odpowiednio o 12 lub 16 metrów.

Szukając substytutów miedzi, Federal-Mogul wybrał i przetestował mieszanki ponad 1500 materiałów ciernych. Nowa technologia znalazła zastosowanie na liniach montażowych znanych niemieckich marek aut klasy premium – Mercedes-Benz i Audi.

 

Dowiedz się więcej

3 lata gwarancji na produkty MOOG
3 lata gwarancji na produkty MOOG

Federal-Mogul Motorparts rozszerzył do 3 lat gwarancję na części układu kierowniczego i zawieszenia marki MOOG. Wydłużony o rok okres gwarancyjny obejmuje wszystkie produkty marki MOOG, kupione od początku 2016 roku na terenie Europy i montowane w autach osobowych i lekkich pojazdach dostawczych, używanych do celów prywatnych i eksploatowanych zgodnie z ich przeznaczeniem. 3-letnia gwarancja jest […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!