Znak „Gotowy na Start & Stop” wyróżnia

, 21 października 2015, 13:47

Corteco znakuje etykietą swoje elastyczne koła pasowe nadające się do systemów start-stop.

Naklejka "start-stop gotowy", która znajduje się od 1 września 2015 r. w widocznym miejscu na wszystkich elastycznych kołach pasowych CORTECO przeznaczonych do systemów start-stop stanowi "pieczęć aprobaty" dla jakości OE i potwierdzenie dostosowania parametrów mechanicznych do wszystkich silników. Sprawi ona, że wszyscy klienci będą zadowoleni.

System „Start & Stop” ma na celu zmniejszenie emisji CO2 i zużycia paliwa przez wyłączenie silnika, gdy pracuje dłużej na biegu jałowym w ruchu ulicznym lub na światłach. Elastyczne koła pasowe Corteco „Start & Stop” zostały skonstruowane do radzenia sobie ze znacznymi wahaniami obrotów i wyciszania hałasów poprzez tłumienie poważnych drgań generowanych przez 500 000 – 700 000 uruchomień w czasie wymaganej trwałości. To ponad dziesięć razy więcej niż dla standardowego koła pasowego w silniku bez systemu start-stop.

Popyt na wymianę elastycznych kół pasowych zdecydowanie wzrasta. Ponad połowa produkowanych obecnie samochodów wyposażona jest w układy start-stop. Będą je mieć np. wszystkie silniki w najnowszej generacji BMW. Oczekuje się, że do 2022 roku system Start-Stop będzie standardem w więcej niż 82% pojazdów sprzedawanych w Europie Zachodniej.

Naklejki "Gotowy na Start & Stop" na opakowaniach Corteco zapewniają natychmiastowe potwierdzenie wizualne, że koła pasowe są:

  • Kompatybilne z systemami „Start & Stop”,
  • Jakości OE lub lepszej (o ile jakość OE nie przewiduje systemu „Start & Stop”),
  • Gotowe na pracę w ekstremalnie trudnym środowisku silnika.

Corteco, jako specjalista na rynek niezależny w Grupie Freudenberg, korzysta z bogatego zaplecza technicznego i zasobów dostępnych u jednego z największych na świecie producentów komponentów dla OE. Na przykład, materiały tłumiące są wykonane z nowo opracowanego elastomeru o wysokiej temperaturze z techniką Nano-EPDM wytwarzane przy użyciu zoptymalizowanego sposobu spajania – wulkanizowania – w celu trwałego połączenia części metalowych i kauczuku.

W konsekwencji tego, zarówno warunki pracy silnika jak i oczekiwania warsztatów montujących części z naklejką na opakowaniu CORTECO "Gotowy na Start & Stop", będą zaspokojone i zgodne z oczekiwaniami profesjonalistów. Należy dokonać wyboru tych części ze świadomością, że koła pasowe wewnętrzne są zaprojektowane aby znosić trudne warunki eksploatacji, które generują systemy Start & Stop oraz, że będą one tak trwałe, jak produkty OE, które zastępują.

Podczas wymiany, a w szczególności  montażu elastycznych kół pasowych ważne jest, aby używać odpowiednich narzędzi. Procedury muszą być przeprowadzane zgodnie ze specyfikacjami OE, wyszczególnionych w instrukcjach montażu znajdujących się w opakowaniu produktów Corteco.

Zobacz listę referencji

Dowiedz się więcej

CORTECO – ekspertyza i innowacyjność w zakresie kontroli wibracji
CORTECO – ekspertyza i innowacyjność w zakresie kontroli wibracji

Przyjemność z jazdy, maksymalny komfort w kabinie, niski poziom hałasu i brak wibracji. Zbyt często jest to tylko marzenie. Dlaczego? Z jednej strony powierzchnia drogi nie jest wystarczająca równa i ma wpływ zarówno na jakość podróży jak i na samą konstrukcję pojazdu, a z drugiej strony elementy kontroli wibracji jako części zamienne są często niedowartościowane […]

Dobry filtr to bezpieczeństwo – porównanie
Dobry filtr to bezpieczeństwo – porównanie

Porównanie filtrów kabinowych ujawnia różnice mające wpływ na bezpieczeństwo. Filtry kabinowe zapewniają doskonałe funkcjonowanie układu wentylacji i klimatyzacji wnętrza pojazdu, a w szczególności kontroli temperatury. Specjalnie konstruowane filtry zapewniają odpowiedni obieg powietrza w kabinie i zapobiegają parowaniu szyb. Oczyszczają wpływające do kabiny powietrze w niemalże 100% chroniąc pasażerów od pyłków roślinnych wiosną i latem oraz […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!