Przyłącz się do kampanii Bosch

, 16 września 2015, 23:49

W tym roku rusza kolejna edycja kampanii telewizyjnej firmy Bosch poświęconej bezpieczeństwu. Jej celem jest przypomnienie kierowcom o konieczności zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa w trudnym okresie jesienno-zimowym. Firma Bosch zaprasza warsztaty do przyłączenia się do kampanii i zaoferowania swoim klientom przeglądu samochodu pod kątem bezpieczeństwa.

Bosch zachęca do promowania bezpieczeństwa i do zwracania uwagi na ten aspekt swoim klientom. Szczególnie teraz, w okresie jesiennym, gdy dzień jest coraz krótszy, a widoczność ograniczona.

Najprostszy, szybki przegląd układów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo powinien objąć sprawdzenie:

 • elektronicznych systemów bezpieczeństwa, jak np. ABS, ESP,
 • stanu opon,
 • ustawienia świateł (np. przy pomocy Bosch HTD 815*) i stanu żarówek,
 • podwozia,
 • klaksonu,
 • hamulców (kontrola wzrokowa),
 • stanu wycieraczek,
 • akumulatora (kontrola wzrokowa, napięcie spoczynkowe, napięcie ładowania i upływność prądu w samochodzie),
 • stanu płynów eksploatacyjnych,
 • sprawności klimatyzacji.

Niesprawne części wymień na produkty Bosch. Np.:

 • Tarcze hamulcowe Bosch, spełniają wszystkie wymogi producentów samochodów i są przez nich stosowane na wyposażeniu fabrycznym. Testom materiałowym (metalurgicznym), kształtu i wagi podlega każda partia towaru, a laserowa kontrola wymiarów obejmuje 100% produkcji.
 • Klocki hamulcowe Bosch, powstają z mieszanek ciernych dopasowanych do konkretnego typu samochodu oraz poddawane są dodatkowej obróbce termicznej, co sprawia, że znacznie przewyższają wymagania europejskiej normy ECE R 90.
 • Bezprzegubowe wycieraczki Bosch Aerotwin. Perfekcyjnie usuwają z szyby wodę i zabrudzenia, a przez to chronią przed kolizją lub wypadkiem. Pióro wykonane z dwóch rodzajów gumy zapewnia dokładne zbieranie zanieczyszczeń i cichą pracę. Dodatkowo wycieraczki te są wyposażone w zintegrowany spoiler oraz szynę stabilizującą Evodium.
 • Żarówki Gigalight +120 dzięki zastosowaniu gazu ksenonowego zapewniają do 120% więcej światła na drodze w porównaniu ze standardowymi żarówkami. Dłuższy strumień światła zapewnia kierowcy nie tylko więcej czasu na reakcję, ale równocześnie redukuje jego zmęczenie.
 • Akumulatory Bosch z technologią Power-Frame. Wytłaczana kratka PowerFrame pozwala na wydłużenie czasu użytkowania średnio o 20% w porównaniu z akumulatorem tradycyjnym. Dzięki pokrywie labiryntowej, w której skraplają się gazy, akumulator jest bezobsługowy.

 

* Bosch HTD 815 to urządzenie do cyfrowej kontroli świateł tradycyjnych, halogenowych, ksenonowych i LED w samochodach osobowych, ciężarowych i motocyklach. Wyposażony w kamerę CMOS, projektor laserowy, laser krzyżowy, dotykowy ekran, port szeregowy i USB, łączność Bluetooth.

Dowiedz się więcej

Układ hybrydowy 48V od firmy Bosch
Układ hybrydowy 48V od firmy Bosch

Bosch stworzył napęd hybrydowy, który z założenia ma być opłacalny także w mniejszych samochodach. Układ wejdzie do produkcji seryjnej wraz z następną generacją pojazdów i będzie kosztować ułamek dzisiejszej ceny układów hybrydowych. Boost Recuperation System – hybryda dla każdego Nowoczesne samochody, wyposażone w nowy układ Boscha mogą dzięki układowi hybrydowemu zaoszczędzić dodatkowo 15% paliwa. Zarówno […]

Żarówki Bosch Gigalight Plus 120 dla wymagających
Żarówki Bosch Gigalight Plus 120 dla wymagających

Gigalight Plus 120 to żarówki halogenowe dla użytkowników szukających żarówek o największym zasięgu światła. Dzięki dokładnej geometrii włókna żarnika w Gigalight Plus 120, strumień świetlny koncentruje się na drodze w sposób bardziej precyzyjny, dając odpowiednio większą ilość światła. Budowa żarówki znacząco wpływa na bezpieczeństwo jazdy, szczególnie o zmroku, w złych warunkach pogodowych czy podczas jazdy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!