Przeglądy aut na gwarancji w niezależnych warsztatach – ankieta

, 10 czerwca 2015, 10:53

Warsztaty niezależne mogą wykonywać przeglądy pojazdów posiadających ważną gwarancję producenta. Wymaga to odpowiedniego przygotowania i kompetencji, a także cierpliwości – w przypadku ewentualnych problemów z naprawą gwarancyjną w ASO. W ankiecie pytamy, czy warsztaty chętnie przyjmują pod swój dach nowe samochody?

Fot. BoschZachęcamy do udziału w naszej ankiecie oraz wpisywania komentarzy pod tym artykułem.

 

{uri:/ankietka/44}

Dowiedz się więcej

Kto nas kontroluje i jak często? Wyniki sondażu.
Kto nas kontroluje i jak często? Wyniki sondażu.

Urzędy państwowe uprawnione do kontroli przedsiębiorców nie oszczędzają warsztatów samochodowych. To podstawowy wniosek z wyniku naszej ankiety. Jakie kontrole zdarzają się najczęściej? Aż 90% przedstawicieli warsztatów niezależnych, biorących udział w naszej ankiecie, przyznało, że w ciągu ostatniego roku ich miejsce pracy było kontrolowane. Najczęściej sprawdzającą warsztaty instytucją była Inspekcja Handlowa. Przynajmniej raz w roku odwiedziła […]

Przeglądy aut na gwarancji, czyli czego boją się warsztaty? Wyniki ankiety.
Przeglądy aut na gwarancji, czyli czego boją się warsztaty? Wyniki ankiety.

Aż 44% warsztatów niezależnych nie wykonuje odpłatnych, okresowych przeglądów samochodów posiadających ważną gwarancję producenta. Duża część mechaników nie odmawia, ale ma pewne obawy związane z dalszym losem zbadanego pojazdu. Kierowcy posiadający nowe auta, zazwyczaj obowiązkowe przeglądy gwarancyjne wykonują w ASO. Część z nich, kieruje się jednak do warsztatów niezależnych, które zgodnie z prawem również takie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Wioleta, 18 czerwca 2015, 15:47 0 0

nie jestem warsztatem autoryzowanym i wszelkie konsekwencje ponoszę tylko i wyłącznie ja a przez moją pomyłkę klient starci gwarancję przez co możemy oprzeć się na drodze sądowej , co niestety nie służy wtedy mojej opinii .

Odpowiedz

Kazimierz, 25 czerwca 2015, 8:51 0 0

Prawo jest wprawdzie po stronie warsztatów niezależnych, ale Klienci obawiają się problemów gwarancyjnych i wybierają serwisy autoryzowane. Jeszcze trochę potrwa zanim to się zmieni.

Odpowiedz

Anonim, 25 czerwca 2015, 17:05 0 0

Dziś produkowane auta są tak zaprogramowane by musiały wracać do ASO. Niekiedy pod pretekstem/ potrzebą akcją serwisową, zmianą oprogramowania itp. Do tych funkcji warsztat niezależny nie ma dostępu ani aktualnej na bieżąco wiedzy. Oprogramowaniem sterowników auta można zawsze udowodnić "ważną" potrzebę wizyty w ASO. Warsztat niezależny i klient nie ma wglądu do danych serwisowych i akcji producenta. Pozostaje jeszcze cały szereg innych WYTYCZNYCH i czarów z zaprogramowaniem przebiegu następnego SERWISU olejowego czy ogólnego. Ważne by związać klienta z ASO i dać mu dużo kawy by pamiętał jak się o niego dba.... Taki dzisiejszy świat

Odpowiedz

jurek, 25 czerwca 2015, 20:20 0 0

Ja przed taką usługą uprzedzam właściciela samochodu o różnych ewentualnych komplikacjach ze strony dilera.

Odpowiedz

Merc Alu Center, 9 lipca 2015, 10:17 0 0

problem wykonania przeglądu gwarancyjnego dla pojazdów Mercedes-Benz , leży po stronie konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu diagnostycznego i sprzętowego , który jest bardzo drogi - dlatego nie wiele serwisów niezależnych na niego stać , a bez takowego sprzętu przeglądu nie da się prawidłowo wykonać - stąd taka mała ilość NSO specjalizujących się w takiej materii.

Odpowiedz