Nowa Uniroyal RainExpert 3

, 18 marca 2015, 15:14

Nowa opona Uniroyal RainExpert 3 wykorzystuje technologie stosowane wcześniej w oponach do aut o wysokich osiągach. Opona jest przeznaczona do samochodów kompaktowych, średniej klasy oraz SUV-ów.

Elementy bioniczne opony

Konstrukcja bieżnika Uniroyal RainExpert 3 została zainspirowana naturalną strukturą i właściwościami skóry rekina. Aby poprawić wydajność opony, w nowej RainExpert 3 wykorzystano technologię Skóry Rekina (SST). Dzięki niej podczas jazdy woda przepływa bez żadnych zawirowań i jest szybko usuwana z kanałów obwodowych bieżnika. Tym samym RainExpert 3 przeciwdziała zjawisku aquaplaningu jeszcze skuteczniej.

Opory toczenia nowej RainExpert 3 są aż o 5 proc. niższe niż u jej poprzedniczki. Hydrodynamiczny wzór bieżnika RainExpert 3 łączy w sobie zalety dwóch koncepcji bieżnika – asymetrycznego i kierunkowego. Dzięki temu nowa opona Uniroyal zapewnia doskonałe prowadzenie oraz posiada wysoki poziom odporności na aquaplaning, gwarantując regularne zużycie bieżnika. Dodatkowo, specjalnie opracowana mieszanka gumy pozwala na skrócenie drogi hamowania i obniża straty energii powodowane tarciem.

Nowa RainExpert 3 jest dostępna w dwóch konfiguracjach bieżnika do szerokości 195 mm (z dwoma kanałami obwodowymi) i od szerokości 205 mm (z trzema kanałami obwodowymi). Obie wersje gwarantują taki sam wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Cisza

Opona RainExpert 3 zapewnia niski poziom hałasu wewnętrznego przez cały okres jej eksploatacji. Zoptymalizowane liczby bloków bieżnika o tej samej sztywności redukuje poziomu hałasu w całym zakresie częstotliwości i zapewnia regularne zużycie opony.

Nowa RainExpert 3 to opona bez kompromisów, w której wykorzystano innowacyjne technologie dostępne dotychczas wyłącznie w oponach adresowanych do aut wyższej klasy. W Polsce RainExpert 3 jest dostępna w rozmiarach 13 – 18 cali, o profilu 60 – 80.
 

Dowiedz się więcej

Continental podsumowuje rok i ujawnia nowe cele
Continental podsumowuje rok i ujawnia nowe cele

Ekologiczne opony z mniszka lekarskiego wkrótce odmienią rynek motoryzacyjny. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele firmy Continental. Na corocznej konferencji opowiedziano o planach na przyszłość, ale także podsumowano minione miesiące. Łagodna zima nie sprzyjała zakupom opon Ubiegły rok nie należał do rekordowych pod względem sprzedaży opon w Polsce. Wpływ na to miała oczywiście pogoda – zwłaszcza późna […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!