Castrol przedłuża współpracę z Fordem

, 5 marca 2015, 16:00

Firmy Castrol i Ford przedłużyły ogólnoświatową współpracę w zakresie technologii pozwalających ograniczyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla oraz obsługi posprzedażnej samochodów. Kooperacja firm trwa już ponad 100 lat.

Współpraca obu marek zaczęła się w 1914 roku – właśnie wtedy Castrol opracował olej przeznaczony specjalnie do Forda T. Dziś oleje Castrol są jedynymi rekomendowanymi do stosowania w najnowocześniejszych silnikach Forda – 1.0 EcoBoost, montowanych w niemal wszystkich modelach tej marki.

Dedykowane do samochodów marki Ford produkty Ford Castrol Magnatec Professional są dostępne w kilku lepkościach, dostosowanych do poszczególnych modeli i silników. Do smarowania silników EcoBoost opracowano olej Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20. Jednostki wysokoprężne w najnowszym Fordzie Mondeo są fabrycznie zalewane olejem D 0W-30, a gamę zamykają oleje A5 5W-30 (do pozostałych silników benzynowych i wysokoprężnych) oraz OE 5W-40 (do silników Forda Ka). Rekomendacje można znaleźć nie tylko na opakowaniach oleju, lecz także na korkach jego wlewu w samochodach marki Ford.

Obecnie obie marki koncentrują się na rozwoju ekologicznych technologii pozwalających ograniczyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla.

– „Ford i Castrol pokazały, że gdy współpraca jest owocna, jej rezultaty są widoczne na wszystkich płaszczyznach. W efekcie zyskują wszyscy – zarówno klienci, jak i sprzedawcy samochodów” – uważa Mark Hodgson z firmy Castrol, dyrektor sprzedaży ds. strategicznych klientów.

Partnerzy współdziałają już na etapie projektowania silników, dzięki czemu powstają oleje dopasowane do potrzeb konkretnych jednostek napędowych.

– „Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, nasze firmy będą bardzo blisko kooperować, dzieląc się wiedzą. Współpraca ekspertów Ford i Castrol z pewnością zasługuje na miano strategicznej” – dodaje Massimo Pasanisi, dyrektor operacyjny odpowiedzialny za obsługę klienta w Ford Europe.

Dowiedz się więcej

Castrol najlepiej rozpoznawalną marką oleju w Polsce
Castrol najlepiej rozpoznawalną marką oleju w Polsce

Co trzeci kierowca wskazał Castrol jako pierwszą markę, jaka przychodzi mu do głowy w odpowiedzi na pytanie o producentów olejów. Co trzeci kierowca wskazał Castrol jako pierwszą markę oleju, jaka przychodzi mu do głowy, podczas gdy kolejne na liście otrzymały 21 i 14 proc. wskazań. Wg badania GiPA Castrol jest również na pierwszym miejscu, jeśli […]

Castrol od 100 lat z Fordem
Castrol od 100 lat z Fordem

W tym roku mija 100 lat od momentu, gdy na rynku pojawił się pierwszy olej przeznaczony dla konkretnej marki samochodów. Ford rekomendował stosowanie oleju Castrol w swoich autach, m.in. w legendarnym modelu T. Dziś obie firmy razem opracowują nowoczesne rozwiązania technologiczne, udoskonalają środki smarne i działają w motorsporcie. Na początku XX wieku Charles Wakefield, założyciel […]

Co sądzą kierowcy, jak uważają mechanicy? – badania Castrol
Co sądzą kierowcy, jak uważają mechanicy? – badania Castrol

Firma Castrol przeprowadziła szereg ankiet, w których na pytania dotyczące obsługi samochodów odpowiadali kierowcy oraz mechanicy. Ich opinie nie zawsze były spójne. Producent olejów przedstawił także dane dotyczące zużycia silnika, opracowane przez Amerykański Instytut Naftowy. Mechanicy o kierowcach Castrol zorganizował konferencję, na której przedstawił rezultaty przeprowadzonego niedawno przez Instytut PBS (na zlecenie Castrol) badania sondażowego. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!