Taurus polskim przedstawicielem marki Whispbar

, 15 stycznia 2015, 10:47

Polska firma Taurus, producent i dystrybutor bagażników i boxów dachowych oraz innych akcesoriów, została oficjalnym przedstawicielem marki Whispbar w Polsce. Firma zamierza na szeroką skalę dystrybuować zarówno bagażniki oraz boxy dachowe, jak i specjalne uchwyty do przewozu m.in. rowerów, nart, desek snowboardowych i sprzętu wodnego.

We wszystkich produktach wykorzystano autorskie technologie, w tym przykładowo tzw. inteligentne stopy i niewymagające używania jakichkolwiek narzędzi systemy montażu.

– „Nawiązując ścisłą współpracę z marką Whispbar, rozszerzamy katalog dystrybuowanych przez nas produktów z tzw. kategorii premium. Whispbar to obecnie jeden z liderów pod względem zaawansowania stosowanych rozwiązań technologicznych, szczególnie w kontekście aerodynamiki oraz systemów montażu. Produkty Whispbar wygrywają w przeprowadzanych w tunelach aerodynamicznych testach dotyczących oporu powietrza, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa w stosunku do innych rozwiązań, jak i zwiększa komfort jazdy, obniżając poziom emitowanego hałasu” – mówi Robert Senczek, manager generalny w firmie Taurus.

Poszczególne modele bagażników i uchwytów Whispbar mają na koncie wiele prestiżowych wyróżnień i nagród, m.in. International Forum Award oraz Red Dot Award.

Marka Whispbar zadebiutowała w roku 2006, a za jej wprowadzenie odpowiadała firma Hubco. Początkowo bagażniki były dostępne wyłącznie w Australii oraz Nowej Zelandii. Po bardzo dobrym przyjęciu na rynku marka Whispbar została w 2010 r. przejęta przez Yakima Products, jednego z liderów na rynku amerykańskim.

Dowiedz się więcej

Rowerowe bagażniki na hak można kupić, ale nie wolno używać
Rowerowe bagażniki na hak można kupić, ale nie wolno używać

Polskie prawo po raz kolejny nie nadąża za trendami motoryzacyjnymi. Bagażniki rowerowe na hak są obecne na rynku już od kilku lat. W Polsce można kupić je legalnie, ale ich użytkowanie jest w zasadzie niezgodne z Prawem o ruchu drogowym. Bagażniki do przewozu rowerów, montowane z tyłu samochodu (na haku), częściowo zasłaniają tylne tablice rejestracyjne. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!