Nowy zawór EGR od Denso

, 9 kwietnia 2014, 13:54

Denso opracowało nowy zawór układu recyrkulacji spalin. Jest on połączeniem zaworu przepustnicy powietrza oraz zaworu EGR, jest o połowę mniejszy od standardowych rozwiązań oraz tańszy w produkcji, ponieważ składa się na niego mniej elementów.

Jeszcze w tym roku nowe rozwiązanie zacznie być stosowane w samochodach osobowych z silnikiem Diesla przeznaczonych na rynek europejski.

Mniejszy rozmiar

Standardowo zawór przepustnicy powietrza oraz zawór EGR są montowane oddzielnie. Przepustnica powietrza reguluje masę powietrza wlotowego wpływającego do silnika, a zawór EGR określa ilość spalin kierowaną do recyrkulacji. Łącząc oba zawory w jednym urządzeniu Denso zmniejszyło ilość złączy, tym samym zmniejszając rozmiar części o ponad połowę.

Redukcja kosztów

Zazwyczaj siłownik służący do otwierania i zamykania zaworu, w połączeniu z czujnikiem wykrywającym jego kąt otwarcia i kąt zamknięcia, montuje się zarówno dla zaworu przepustnicy powietrza, jak i dla zaworu EGR. Nowe urządzenie Denso potrzebuje tylko jednego siłownika, co umożliwiło redukcję kosztów.

Więcej informacji na temat produktów Denso można znaleźć na stronie www.denso-am.pl.
 

Dowiedz się więcej

Zawory EGR HELLA dostępne w Polsce
Zawory EGR HELLA dostępne w Polsce

Zawór recyrkulacji spalin ma coraz większe znaczenie, ze względu na coraz bardziej rygorystyczne normy emisji CO2. HELLA oferuje asortyment zaworów EGR, m.in. do Fordów: Fiesta, Fusion, Focus i C-Max. Celowe odprowadzenie części emitowanych spalin do powietrza zasysanego umożliwia znaczną redukcję tlenków azotu. Ponadto w silniku Diesla powstaje mniej cząstek sadzy, a silnik benzynowy zużywa mniej […]

Systemy sterowania silnikiem – nowy katalog DENSO
Systemy sterowania silnikiem – nowy katalog DENSO

DENSO opublikowało pierwszy katalog części produkowanych w ramach szybko rozwijającego się programu systemów sterowania silnikiem (EMS) dla klientów rynku wtórnego. Program obejmuje obecnie cztery linie części o jakości OE: masowe przepływomierze powietrza, cewki zapłonowe, zawory układu recyrkulacji spalin i pompy paliwa. Nowy katalog EMS DENSO na lata 2013/14 prezentuje wszystkie części oferowane w tej chwili […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!